|

همایون شجریان | همایون شجریان همسرش| همایون شجریان و پدرش:

فیلم احساسی همایون شجریان بر روی مزار پدرش | همایون شجریان دل همه را خون کرد!

ویدیویی از حضور همایون شجریان را در مزار پدرش مشاهده بفرمایید.

فیلم احساسی همایون شجریان بر روی مزار پدرش | همایون شجریان دل همه را خون کرد!
کد مطلب : 40918

همایون شجریان متولد 31 اردیبهشت 1354 در تهران و فرزند محمدرضا شجریان و برادر مژگان شجریان است. وی از خوانندگان موسیقی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه می باشد.

 ویدیویی از حضور همایون شجریان را در مزار پدرش در فضای مجازی منتشر شد.

کودکی همایون شجریان

همایون شجریان از ده سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به صورت فشرده فرا گرفت. در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری آن نزد اردشیر کامکار و آشنایی با تار و سنتور بصورت گوشی پرداخت.

 همایون شجریان

عکس کودکی همایون شجریان در آغوش پدرش

پدر و مادر همایون شجریان

پدر همایون شجریان، استاد محمدرضا شجریان معروف بوده و مادر ایشان هم فرخنده گل افشان هستند که همسر اول مرحوم استاد شجریان می باشند.

 همایون شجریان

فرخنده گل افشان مادر همایون شجریان و همسر اول استاد محمدرضا شجریان

تفریحات و علاقه مندی های همایون شجریان

من بعد از سینما، تئاتر را هم خیلی دوست دار و هربار که فرصتی پیش بیاید، حتما به دیدن نمایش ها می رود. خودش به بازیگری علاقه دارم، اما هیچ وقت جراتش را پیدا نکرده . به نظرش آدم باید یا واقعا دست پر باشد یا اصلا وارد این حرفه نشود. 

 همایون شجریان

تصویری از نوازندگی همایون شجریان در دوران کودکی

ازدواج و همسر همایون شجریان 

گیتا خوانساری همسر سابق همایون شجریان می باشد که در سال 1374 با همایون شجریان ازدواج کرده است و دخترش یاسمین بعد از دوازده سال ازدواجشان به دنیا آمده است.

 همایون شجریان

عکس همایون شجریان و گیتا خوانساری در جشنواره فجر/عکس از کوروش جوان

 همایون شجریان

عکس همایون شجریان و دخترش در دوران کودکی

ازدواج همایون شجریان و سحر دولتشاهی

در مورد ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان مدتها بحث و شبهه وجود داشت که مدتی پیش، همایون شجریان در برنامه 360 درجه عادل فردوسی پور این مسئله را تایید کرد.

 همایون شجریان

همایون شجریان در برنامه 360 درجه

دوستان سینمایی همایون شجریان

همایون شجریان اغلب سینماگران را از دوستان نزدیک و صمیمی خود می داند و پرویز پرستویی ، گلاب آدینه ، گوهر خیراندیش ، نیکی کریمی و .... را ازجمله دوستان سینمایی خود خواند.

البته او با دیگر بازیگران مرد ایرانی هم رابطه دوستی صمیمانه ای دارد که علی اوجی یکی از آنهاست.

 همایون شجریان

عکس صمیمی همایون شجریان و علی اوجی

آغاز خوانندگی و فعالیت حرفه ای همایون شجریان

او از سال 1370 به همراه محمدرضا شجریان و گروه آوا در کنسرت های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) همراهی کرد و از 1378 به بعد در صحنهٔ کنسرت ها به هم خوانی با پدرش پرداخت. همایون شجریان کنسرت های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشر کرده است که می توان به آلبوم کنسرت های «بی تو بسر نمی شود» و «فریاد» اشاره کرد که هردو اثر در سال های 2003 و 2005 نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.

 همایون شجریان

نمایی از کنسرت همایون شجریان/عکس از محمد بدرلو

ادامه همراهی همایون شجریان با پدرش محمدرضا شجریان

البته همایون شجریان تا سال 1388 پدرش را در اجراها همراهی می کرد و آهنگ وفا با صدای هر دو شجریان اجرا شد. این دو مدت زمانی عضو گروه آوا بودند و در این دوران دو آلبوم غوغای عشق بازان و کنسرت محمدرضا شجریان و گروه آوا اجرا و به بازار عرضه شدند.

 همایون شجریان

آهنگ مشترک محمدرضا و همایون شجریان

اولین آلبوم همایون شجریان

اولین آلبوم همایون شجریان تنهایی خوانندگی آن را بر عهده داشت «نسیم وصل» نام دارد که آهنگ سازی آن را محمدجواد ضرابیان بر عهده داشته است در سال 1382 منتشر شد. این سرآغازی بود بر اجرای کنسرت ها و آلبوم های مستقل او. وی پس از آن در سال 1383 دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد و در سال 1384 نقش خیال را به آهنگ سازی علی قمصری به بازار عرضه کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد. 

شهرت بیشتر همایون شجریان با آلبوم های جدیدتر

پس از آن در مهرماه 1385 آلبوم با ستاره ها که حاصل همکاری او با محمدجواد ضرابیان می باشد را به بازار عرضه کرد. در سال 1387 دو آلبوم قیژک کولی و خورشید آرزو را با همکاری گروه دستان منتشر کرد. او آب، نان، آواز را به آهنگسازی علی قمصری در سال 1388 و آلبوم شب جدایی را در سال 1389 منتشر کرد. در سال 1390 او آلبوم شوق نامه و ای جان جان بی من مرو را عرضه کرد. آلبوم شوق نامه به نوعی بازیابی تصانیف منسوب به عبدالقادر مراغه ای است که حاصل 4 سال تلاش گروهی به سرپرستی محمدرضا درویشی است. پس از شهرت هرچه بیشتر، همایون شجریان علاوه بر کنسرت های داخل کشور، کنسرت های خارج از ایران خود را نیز برگزار کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین