|

هشدار هواشناسی | هشدار هواشناسی امروز | هشدار هواشناسی بارش

هشدار هواشناسی | از فردا بارش باران در راه است

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش بینی دمای هوا در روزهای آینده خبر داد.

هشدار هواشناسی | از فردا بارش باران در راه است
کد مطلب : 40922

با شروع فصل پاییز و زمستان هشدار هواشناسی موضوعی است که اکثر مردم درگیر آن هستند. هشدار هواشناسی کمک می کند در این فصل های حساس با رعایت و پوشیدن لباس های مناسب از بیماری ها و سرماخوردگی جلوگیری شود . هشدار هواشناسی امروز را در ادامه می خوانید. پیش بینی هشدار هواشناسی در این هفته نیز منتشر شد. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران هشدار هواشناسی داد.

محمدرضا رحمان نیا به وضعیت جوی استان زنجان طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت: هم اکنون آسمان مناطق مختلف استان صاف بوده و فعلاً بارشی پیش بینی نمی‌شود.

وی از وقوع وزش باد شدید در استان زنجان طی چند روز آینده خبر داد و ابراز داشت: در این میان به شهروندان توصیه می‌شود در کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده تردد نکنند.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان، به وضعیت دمای هوای استان طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت: دمای هوای استان کاهش یافته و هوا سرد خواهد بود.

رحمان نیا تاکید کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته زنجان با کمینه دمای هوای یک درجه سانتیگراد بعد از اردبیل به عنوان دومین مرکز استان سرد کشور ثبت شد و صبح امروز هم زنجانی‌ها هوای سردی را تجربه کردند که سردی هوا همچنان ادامه دارد.

هشدار هواشناسی

وی دمای فعلی هوای شهر زنجان را ۲ درجه سانتیگراد بیان کرد و گفت: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتی گراد کاهش یافته است.

وی در ادامه گفت: سه‌شنبه (۱۶ آبان‌ماه) با نفوذ جریانات شمالی روی سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش ابر و بارش باران رخ می‌دهد. در گلستان بارندگی شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: چهارشنبه (۱۷ آبان‌ماه) بارش در این مناطق ادامه خواهد داشت. در این روز وزش باد در نوار شرقی افزایش می‌یابد علاوه بر آن در نیمه شرقی خراسان رضوی و ارتفاعات کرمان نیز رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی در ادامه گفت: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و باران انتظار می‌رود. پنجشنبه در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود. در اواخر وقت ابرناکی و وزش باد شمالی در سواحل غربی دریای خزر آغاز می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: جمعه در شرق اردبیل و استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان شمالی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما رخ می‌دهد و دریای خزر مواج خواهد بود.

به گفته ضیاییان روز چهارشنبه در شرق کشور وقوع وزش باد شدید و پدیده گردوخاک محتمل خواهد بود.

وی اضافه کرد:خلیج فارس در دو روز آینده و دریای خزر از بعدازظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

پیش بینی دمای هوای تهران در ۲ روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۱۶ آبان‌ماه) کمی ابری همراه با غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و طی ‌ (۱۷ آبان ماه) کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ آبان ماه) اهواز با دمای ۳۱ و ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین