|

وام فوری | وام فوری خرید خودرو| وام فوری خودرو:

پشت پرده وام 300 میلیونی بانک ملی

وام 300 میلیونی بانک ملی در قالب طرح مهربانی، اسم و ظاهر قشنگی دارد، اما اگر نزدیک برویم و شرایط پرداخت تسهیلات را بررسی کنیم، وضعیت متفاوت خواهد بود.

پشت پرده وام 300 میلیونی بانک ملی
کد مطلب : 40968

بانک ملی روی بیلبورد‌های شهری خود نوشته تا سقف 300 میلیونی وام قرض‌الحسنه با کارمزد چهاردرصد پرداخت می‌کند. شعار تبلیغاتی جذابی هم برگزیده‌اند که ادعا دارد «سقف مهربانی بلند است». اگر پیگیر ماجرا شوید و به سایت بانک ملی سر بزنید، جهت استحضار نوشته‌اند پرداخت وام 300 میلیونی یکی از طرح‌های جدید است و متقاضیان می‌توانند در کمترین زمان ممکن وام بگیرند. بانک ملی در بخش دیگری از اطلاعیه خود به کسانی که در این بانک حساب ندارند مژده داده با استفاده از اپلیکیشن همراه بانک بام، می‌توانند با یک تیر دو نشان بزنند و ضمن افتتاح حساب و امکان استفاده از تسهیلات 300 میلیونی را پیدا کنند.

وام 300 میلیونی بانک ملی به‌طور طبیعی وسوسه کننده است اما از فاصله نزدیک حداقل آنقدر که روی بیلبورد‌های شهری و تبلیغات محیطی تاکید کرده‌اند قشنگ نیست.

وام فوری 300 میلیونی مختص بانک ملی نیست

وام 300 میلیونی تنها توسط بانک ملی پرداخت نمی‌شود. بانک مرکزی اردیبهشت امسال اعلام کرد سقف وام قابل پرداخت در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه را افزایش می‌دهد. این عدد قبلا 200 میلیون تومان بود و با 100 میلیون افزایش به 300 میلیون تومان رسید. همچنین نباید از نقش حرف «تا» قبل 300 میلیون غفلت کرد.

وام 300 میلیونی بانک ملی، یکی از انواع تسهیلات قرض‌الحسنه است، ولی الزاما به‌معنای پرداخت 300 میلیون به همه متقاضیان نیست. وجود کلمه سقف در تبلیغات محیطی و شهری یعنی متقاضیان می‌توانند حداکثر 300 میلیون وام بگیرند، اما به خیلی‌ها رقم کمتری تعلق خواهد گرفت.

تسهیلات 300 میلیونی به دو بانک مهر ایران و رسالت تکلیف شده است، چون هر دو، بانک‌های تخصصی قرض‌الحسنه کشور هستند، اما سایر بانک‌ها نیز می‌توانند به میل و اراده خود و براساس منافعشان در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کنند.

تسهیلات قرض‌الحسنه علاوه بر بانک ملی دو بانک تخصصی، در فهرست خدمات بانک آینده، بانک سینا، بانک توسعه تعاون، بانک پارسیان و سایر بانک‌های کشور دیده می‌شود. وام ازدواج مشهورترین نوع تسهیلات قرض‌الحسنه است.

سود وام بانکی در حالت عادی با نرخ 23 درصد محاسبه می‌شود، اما دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه از پرداخت سود معاف هستند و باید اقساط ماهیانه خود را با احتساب چیزی به اسم کارمزد چهاردرصد به بانک برگردانند. تسهیلات قرض‌الحسنه به خاطر پایین بودن کارمزد، میزان اقساط کم و پول کمی که در پایان قرارداد به بانک پس می‌دهید محبوب و پرتقاضا است.

پرداخت وام قرض‌الحسنه به سپرده‌گذاری مردم در صندوق‌های قرض‌الحسنه وابسته است، اما به‌دلیل اینکه به سپرده صندوق قرض‌الحسنه سود تعلق نمی‌گیرد، میزان محبوبیت‌شان پایین آمده و موجودی آنها در سال‌های اخیر روندی نزولی به خود گرفته است.

بیشتر بدانید | وام 300 میلیونی بانک ملی سقف رقم پرداختی به متقاضیان است. حداقل میزان تسهیلات در این مدل پنج میلیون تومان خواهد بود و سریعترین روش دریافت وام 300 میلیون بانک ملی سپرده‌گذاری مبلغ 750 میلیون تا شش میلیارد تومان برای یک ماه است. اقساط وام 300 میلیونی با سپرده‌گذاری رقم 476 میلیون و 200 هزار تومان برای یک‌سال و به شرط بازپرداخت 60 ماهه، به‌طور متوسط ماهی پنج میلیون و 455 هزار تومان می‌شود

وام 300 میلیونی به شرط ماندن سپرده متقاضی نزد بانک تا زمان تسویه کامل اقساط پرداخت می‌شود

اقساط وام 300 میلیون می‌تواند ترسناک باشد

پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها از محل منابع مشخصی انجام می‌شود. منابع مورد نیاز وام 300 میلیونی بانک ملی که حالا می‌دانیم در اصل همان وام قرض‌الحسنه است، از محل صندوق‌های قرض‌الحسنه تامین خواهد شد. به‌همین دلیل تنها شامل حال افرادی می‌شود که پول خود را برحسب نیازشان برای برای مدتی در بانک سپرده‌گذاری کنند.

میزان وام پرداختی به هر شخص علاوه بر مدت زمان انتظار، به میزان سپرده‌ای که در بانک گذاشته بستگی دارد. طول دوره سپرده‌گذاری برای دریافت وام 300 میلیونی بانک ملی، حداقل یک‌ماه و حداکثر 12 ماه خواهد بود. اگر سقف 300 میلیون را به‌صورت فوری نیاز داشته باشید، باید 750 میلیون تومان را برای یک ماه در حساب بخوابانید، ولی اگر می‌توانید برایش یک سال صبر کنید، سپرده‌گذاری 81 میلیون و انتخاب دوره بازپرداخت شش‌ماهه پیش‌رویتان قرار دارد. این‌طوری زودتر به اصل پول خود دسترسی پیدا می‌کنید، اما تقریبا باید ماهی 60 میلیون تومان قسط بدهید.

اقساط وام 300 میلیونی بانک ملی با کارمزد چهاردرصد و طی دوره‌های مشخص شده از سوی متقاضی تعیین خواهد شد. دوره بازگشت وام حداقل شش ماه است، اما گزینه‌های بازگشت یک سال، 19 ماه، دو سال، 30 ماه، سه سال، 42 ماه، چهار ساله، 54 ماه و حداکثر پنج ساله را نیز پیش رو خواهید داشت. هرچقدر زمان بازگشت وام را کوتاهتر انتخاب کنید، دسترسی به اصل پول در زمان کمتری امکان‌پذیر خواهد بود ولی از آن‌طرف رقم اقساط ماهیانه بالا می‌رود.

وام 300 میلیونی با کمترین میزان اقساط ماهیانه به شخصی تعلق می‌گیرد که رقم 476 میلیون و 200 هزار تومان را برای مدت یک‌سال، سپرده‌گذاری کند و موقع دریافت وام، روی گزینه بازپرداخت 60 ماهه انگشت بگذارد. این شخص پس از دریافت وام باید در طول پنج سال بعد به‌طور متوسط ماهی پنج میلیون و 455 هزار تومان قسط بدهد.

وام 300 میلیونی محتاج سپرده‌گذاری است

تسهیلات 300 میلیونی بانک ملی، مختص کسانی است که عدد مشخصی را در بانک سپرده‌گذاری کنند و بتوانند برای مدتی معین منتظر بمانند تا نوبت‌شان برسد. ضمن اینکه تا زمان بازگرداندن اصل پول و تکمیل اقساط ماهیانه نمی‌توانید به اصل پول خود دست بزنید.

وام قرض‌الحسنه بانک ملی و سایر بانک‌ها به این شکل و شمایل ابتدا دنبال جذب منابع و تقویت صندوق‌های قرض‌الحسنه است. قدرت هر بانک در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، به‌طور مستقیم با توانایی جذب منابع ارتباط دارد. رقم وام پرداختی به هر شخص در نهایت براساس میزان سپرده و مدت زمانی که منتظر مانده مشخص می‌شود. سقف وام قابل پرداخت در این حالت 300 میلیون تومان است.

وام 300 میلیونی بانک ملی در سریعترین حالت ممکن به کسانی تعلق می‌گیرد که 750 میلیون تومان را برای یک ماه سپرده‌گذاری کنند. کمترین طول دوره بازگشت پول شش ماه است و سپرده 750 میلیونی شما در این مدت پیش بانک باقی می‌ماند.

وام 300 میلیونی بانک ملی با میزان سپرده منطقی نصیب کسانی می‌شود که 300 میلیون داشته باشند و آن را برای سه ماه در صندوق قرض‌الحسنه سپرده‌گذاری کنند. این افراد می‌توانند پس از سه‌ماه، 300 میلیون وام بگیرند. اگر این گزینه به‌نظرتان جذاب می‌آید، بهتر است بدانید اقساط وام 300 میلیون در حالت بازپرداخت شش‌ماهه، به‌طور متوسط 60 میلیون محاسبه می‌شود، اما اگر گزینه بازپرداخت 24 ماه را انتخاب کنید، اقساط وام 300 میلیونی بانک ملی به ماهی 13 میلیون و 636 هزار تومان می‌رسد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین