|

ترفند زندگی | روانشناسی عاطفی

روانشناسی عاطفی | رگ خواب شوهرتو میدونی ؟

در زندگی زناشویی همیشه دعوا و جر و بحث وجود دارد مهم آن است که شما بدانید در هنگام دعوا چگونه همسرتان را آرام کنید تا آرامش زندگیتان حفظ شود.

روانشناسی عاطفی | رگ خواب شوهرتو میدونی ؟
کد مطلب : 41075

خبر نگار: علی طاهری

وقتی همسرتان عصبانی است و با شما بحث کرده است، باید دنبال راهی باشید برای آرام کردن او. حتما می‌گویید که دراین شرایط کنترل خشم کار ساده‌ای نیست ولی چطور برخی از خانم‌ها می‌توانند همچنان با سیاست کامل زنانگی خود، فورا همسرشان را آرام کرده و همچنان محبوب او باقی بمانند؟

پاسخ چندان پیچیده نیست و شما هم می‌توانید با رعایت نکات عنوان شده در این بخش، درست مثل همان خانم‌های دانا رفتار کنید.

یکی بدو نکردن

این مورد به اجتناب از شروع بحث‌ها و اختلافات بی‌مورد اشاره دارد. اگر شما به جای ادامه دادن بحث، سعی کنید مسائل را با آرامش و صلح‌آمیز حل کنید، می‌توانید از بروز اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کرده و خشم همسرتان را فروکش کنید.

نیش و کنایه نزدن

در هر حالتی که باشید، چه آرام و چه عصبانی، نباید نیش و کنایه بزنید چراکه قطعا عصبانیت همسرتان را تشدید می‌کند. استفاده از این نوع کلام ممکن است تنش‌ها را افزایش دهد و بحران را تشدید کند برای همین یک بانوی با سیاست و زیرک هرگز این رفتار را در زمان ناراحتی همسرشان انجام نمی‌دهند.

اجازه تنها و آرام شدن

زمانی که همسر عصبانی است، بهتر است به او اجازه دهید تا تنها باشد و زمانی که آرام شد، می‌توانید با او در مورد موضوع مورد نظر صحبت کنید.

ادامه ندادن بحث و طول ندادن آن

بهتر است از ادامه دادن به بحث پرهیز کنید و تنش را طولانی نکنید تا آرامش برقرار شده و هم خود شما و هم همسرتان در شرایط بهتر روحی روانی قرار بگیرید.

نصیحت نکردن

وقتی همسرتان عصبی است و در مواجهه با همسر عصبانی، پند و نصیحت دادن ممکن است او را بیشتر ناراحت کند. به جای آن، انتظار داشته باشید تا او خود به شما بیان کند که چگونه می‌تواند با مسئله مواجه شود و از شما درخواست کمک کند.

فراموش کردن همه چیز

تلاش برای سریع فراموش کردن مسائل ناخوشایند از طرف شما و همسرتان می‌تواند آرامش را برقرار کند. اگر همسرتان را دوست دارید، بهتر است به خوبی‌هایش فکر کنید و بحث امروزتان را برای همیشه فراموش کنید تا زندگی مشترک تان دچار سردی نشود.

مقایسه نکردن رفتار شوهرتان با مردی دیگر

وقتی همسرتان عصبانی است و شرایط مناسبی ندارد بهتر است از مقایسه رفتار شوهرتان با دیگران پرهیز کنید. مطمئن باشید این رفتار اشتباه هیچ تاثیر مثبتی ندارد و هرگز همسرتان سعی نمی‌کند تا خود را مشابه فردی سازد که برایش مثال زدید و با او مقایسه کردید.

خوب گوش دادن به حرفهایش

 به عنوان یک خانم فهمیده و بالغ، به شوهرتان با دقت گوش دهید و نشان دهید که احترام و توجه به حرف‌هایش همچنان برایتان اهمیت دارد؛ این موجب ایجاد ارتباط قوی‌تر و حس توجه مثبت می‌شود.

منبع: ایرنا 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین