|

ترفند خانه داری | نکات خانه داری

اگه کفشت اندازت نیست دیگه غصه نخور | ترفند جادویی اندازه کردن کفش به سایز پا

اگر کفش جدید خریدید اما پاهاتون رو فشار میاره یا میزنه بیا تا بهت بگم چیکار کنی اندازت بشه.

اگه کفشت اندازت نیست دیگه غصه نخور | ترفند جادویی اندازه کردن کفش به سایز پا
کد مطلب : 41162

حتما برای شما هم این مشکل پیش آمده که میخواهید به میهمانی بروید و کفشی که مد نظرتان است، برایتان تنگ شده و نیاز به ترفند گشاد کردن کفش دارید.

کفش‌های تنگ و نامناسب می‌توانند برای هر فردی مشکل ساز شوند. این مشکل ممکن است باعث ایجاد ناراحتی در حین راه رفتن، ایجاد درد و احساس فشار و حتی ایجاد آسیب به پاها شود. اما خوشبختانه، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانند به شما در گشاد کردن کفش‌های تنگ کمک کنند و راحتی بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند.

روش اول:استفاده از آب یخ و فریزر

شما می‌توانید با تمیز کردن کفش‌ها و پاشنه آنها شروع کنید. پس از انجام این مرحله، دو کیسه پلاستیکی با درب زیپ دار را در داخل کفش قرار داده و تقریباً یک چهارم حجم کیسه‌ها را با آب پر کنید. سپس کفش را درون یک کیسه پلاستیکی بزرگ قرار داده و همراه با کیسه‌های حاوی آب، آنها را درون فریزر قرار دهید.

بعد از مدتی که آب درون کیسه‌ها یخ زده است، می‌توانید کفش‌ها را از فریزر خارج کنید. صبر کنید تا یخ به طور کامل ذوب شود که حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. سپس کیسه را از داخل کفش خارج کرده و بخش‌های داخلی و خارجی کفش را با استفاده از سشوار خشک کنید.

باید بدانید که این ترفند گشاد کردن کفش تنگ، برای کفش های ساخته شده از چرم طبیعی ماندگاری بیشتری دارد. البته که می توان برای کفش های چرم مصنوعی هم از آن استفاده کرد.

روش بعدی :سشوار

با استفاده از سشوار، می‌توانید قسمت‌های تنگ کفش را گرم کرده و به آرامی با استفاده از ابزار یا دست‌، کفش ها را گشاد کنید. قبل از استفاده از این روش، مطمئن شوید که کفش قابل تحمل حرارت سشوار است و به آن آسیب نمیرساند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین