|

حقوق بازنشستگان | معوقات بازنشستگان

افزایش حقوق بازنشستگان براساس نرخ تورم | افزایش 45 درصدی حقوق بازنشستگان از این ماه

عضو هیات رئیسه کمیسیون امروز داخلی کشور و شوراها گفـت: افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت در سال آینده باید متناسب با میزان رشد نرخ تورمی باشد تا سفره مردم کوچک‌تر نشود.

افزایش حقوق بازنشستگان براساس نرخ تورم | افزایش 45 درصدی حقوق بازنشستگان از این ماه
کد مطلب : 41237

خبرنگار:الهام کریمی

رسول فرخی میکال در خصوص مصوبه مجلس پیرامون افزایش حقوق بازنشستگان گفـت: در سال‌های اخیر با توجه به رشد فزاینده تورم و به دنبال آن قیمت کالاهای اساسی، اجاره بها و ... بازنشستگان همانند تمامی حقوق بگیران و کارمندان و کارگران که درآمدشان از تورم موجود با فاصله بسیار زیادی عقب مانده بود، با مشکلات معیشتی عدیده ای مواجه شدند. در همین راستا نمایندگان مجلس همواره به دنبال افزایش حقوق این افراد و ترمیم سبد درآمدی آنها بودند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس اضافه کرد: در هفته گذشته، مجلس با مصوبه در برنامه هفتم توسعه، با افزایش حقوق بازنشستگان موافقت کرد که امیدواریم با تصویب آن در شورای نگهبان و اجرای دقیق، شاهد بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان باشیم.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: مطابق با مصوبه مجلس در بند الحاقی یک ماده 29 برنامه هفتم توسعه، دولت مکلف شد تا پایان سال سوم برنامه، حقوق بازنشستگان را با 90 درصد حقوق شاغلان همتراز، متناسب‌سازی کند که این امر در سال اول تا 40درصد، در سال دوم 30 درصد و سپس در سال سوم نیز 30 درصد حقوق بازنشستگان ترمیم و افزایش یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امروز داخلی کشور و شوراها در ادامه با اشاره به صحبت‌های وزیر اقتصاد و دارایی مبنی بر پیش بینی افزایش 18 درصدی حقوق کارکنان و رشد 20 درصدی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال 1403 عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که همواره مورد تاکید ما بوده است تناسب افزایش حقوق‌ها با تورم سالیانه است. سال گذشته با هدف کنترل تورم و بهبود اقتصاد کشور، این میزان رشد با تورم همخوانی نداشت که در نهایت منجر به کوچک تر شدن سفره مردم شد.

وی اضافه کرد: لذا امیدواریم دولت در این امر تجدید نظر کرده یا مجلس در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آتی به نحوی تدبیر کند که وضعیت اقتصادی معیشتی کارمندان و حقوق بگیران با چالش مواجه نشود

منبع:دنیای معدن

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین