|

کارکنان دولت | حقوق کارمندان

سورپرایز ویژه برای کارکنان دولت | اعتبار بیمه سلامت فرزندان کارکنان دولت تا 22 سال

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بیمه سلامت فرزندان کارکنان دولت تا قبل از این فقط تا ۱۸ سالگی تمدید اعتبار می شد، از افزایش ۴ ساله تمدید بیمه سلامت این افراد خبر داد.

سورپرایز ویژه برای کارکنان دولت | اعتبار بیمه سلامت فرزندان کارکنان دولت تا 22 سال
کد مطلب : 41255

جمشید شایان‌فر افزود: اعتبار بیمه سلامت برای فرزندان کارکنان دولت و بازنشستگان تا پیش از این فقط تا ۱۸ سالگی تمدید اعتبار می‌شد. با رویکرد جدید این اعتبار تا ۴ سال بیشتر یعنی تا ۲۲ سالگی فرزندان کارکنان دولت و بازنشستگان تمدید می‌ شود.

وی با بیان اینکه شاغلان و بازنشستگان نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان ندارند، به انجام تمدید اعتبار به صورت بر خط اشاره کرد و گفت: در جهت تسهیل خدمات برای بیمه شدگان تمدید اعتبار سایر افراد هم ۴ ماهه تمدید می‌شود و این اعتبار هم نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

مدیر کل بیمه گری بیمه سلامت ادامه داد: فرزندان دختر پس از ۲۲ سالگی از نظر ازدواج، بررسی می‌شوند و می‌توانند پس از ۲۲ سال با تماس با سامانه ۱۶۶۶ از جزییات ادامه بیمه سلامت خود مطلع شوند. همچنین فرزندان پسر نیز پس از ۲۲ سالگی، از نظر تحصیل و ازدواج، بررسی می‌شوند و با مراجعه به سامانه ۱۶۶۶ و حتی مراجعه حضوری بیمه خود را تمدید کنند.

شایان فر گفت: اگر فردی از شمول بیمه خود خارج می شود از بیمه گذار یا بیمه شده در خواست داریم به ما اطلاع دهد تا در خصوص معوقات یا حق بیمه بررسی و مشکلی پیش نیاید. تمام بیمه شدگان با وارد کردن کد دستوری #۱۶۶۶* می توانند از وضعیت بیمه سلامت خود مطلع شوند.

وی با بیان اینکه برررسی دهک افراد در این خصوص برای کارکنان دولت، مورد نیاز نیست، ادامه داد: تمدید اعتبار بیمه فرزندان کارکنان دولت از چند روز قبل به ما ابلاغ شده است و از تاریخ ۲۷ آبان ماه لازم الاجراست.

منبع:ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین