|

با این زن هیچ مردی قادر به ازدواج نیست

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی یک فرد است و لازمه یک ازدواج موفق اخلاق و رفتار درست است، برخی رفتارهای زنان از نظر مردان قابل قبول نیست.

با این زن هیچ مردی قادر به ازدواج نیست
کد مطلب : 41384

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی یک فرد است و لازمه یک ازدواج موفق اخلاق و رفتار درست است، برخی رفتارهای زنان از نظر مردان قابل قبول نیست.

 

زنان وابسته یا دست و پا چلفتی

زنان وابسته به بانوانی گفته می شود که شخصیتی مطیع و چسبنده و تابع دارند و حتی در تصمیمات ساده و کوچک به کمک نیاز داشته و امور ریز و درشت زندگیشان را به اشتراک می‌گذارند.این افراد همواره در جستجوی کسانی هستند که بتوانند به آنها تکیه کنند و تنها ماندن بزرگترین اضطراب زندگیشان است و در تنهایی، خود را شدیدا خالی و درمانده احساس می‌کنند. برای آقایان زنان وابسته یا دست و پا چلفتی که دائما در همه امور به آنها وابسته هستند، هیچ جذابیتی ندارند و مرد‌های سالم در نهایت زنانی را دوست دارند که شخصیتی مستقل داشته و به آن‌ها وابستگی زیادی نشان نمی‌دهند.

 

زنان بیمارنما یا دائما افسرده حال

برخی از خانم ها متاسفانه همیشه در پی جلب توجه و محبت همسر هستند و به همین خاطر دائم خود را بیمار یا افسرده نشان داده تا همسرشان به آنها توجه کند. اختلال شخصیت نمایشی باعث بروز عواطف ناپایدار، شدید و خودانگاره تحریف شده از فرد می شود و این افراد به شدت نیاز دارند که مورد توجه باشند و به طور نامناسب و افراطی به دنبال جلب توجه دیگران هستند.

 

زنان دارای خصوصیات مردانه

مردان گرچه از خانم های وابسته خوششان نمی آید اما دوست دارند همسرشان او را قدرتمند و تکیه گاه بداند، اینگونه آقایان دچار احساس خوشایندی خواهند شد. به همین خاطر آقایان از خانم هایی که مرد صفت بوده و به جذابیت های زنانه بی توجهند، خوششان نمی آید.

 

زنان بدون اعتماد به نفس

زنانی که خود را دست کم می گیرند ودارای عزت نفس پایین هستند، اغلب در حفظ روابط مثبت با مردان مشکل دارند. عزت نفس پایین نه تنها ممکن است بر موقعیت های زناشویی یا عاشقانه تأثیر بگذارد، بلکه باعث ایجاد مشکلاتی در فرزند پروری می‌ شود. چنین زنانی الگوی مثبتی برای فرزندان خود نیستند. فردی که فاقد عزت نفس به دلیل عدم احترام به خود، الگوی خوبی برای فرزندانشان نیستند.و هیچ جذابیتی برای همسر ندارند.

 

زنان قدرت طلب

در گذشته آقایان در زندگی مشترک حرف اول و آخر را می زدند اما امروزه زن سالاری نیز در برخی از خانواده ها وجود دارد. در روابطی که یکی از طرفین بخواهد قدرت را در تمام حیطه های زندگی در دست بگیرد، زندگی به کابوسی وحشتناک برای دیگری تبدیل می شود. در یک ازدواج موفق و در یک خانواده سالم زوجین باید در امور مختلف و تصمیم گیری ها با یکدیگر همکاری کنند و تنظیم قواعد بین زوجین باید به گونه ای باشد که حد اعتدال رعایت شود.

 

زنان نگران ظاهر و زیبایی

از دیرباز، آراستگی ظاهری برای زنان بسیار بیشتر از مردان حائز اهمیت بوده است اما گاهی خانم ها در این امر افراط می کنند و تمام وقت‌شان را صرف رسیدگی به ظاهر و آرایش می‌کنند این خانم ها نه تنها مورد پسند همسر نیستند بلکه معمولاً افسرده‌تر و نامطمئن‌تر از زنانی هستند که در فعالیت‌های سالم و مثبت شرکت می‌کنند.

 

زنان شلخته

برخی از خانم ها می پندارند که همسرشان به ظاهر و تمیزی آنها بی توجه هستند، بنابراین بسیاری مواقع در خانه با موهای ژولیده و ظاهر نامرتب هستند اما رعایت نکردن بهداشت و نرسیدن به ظاهر و تمیزی از عادت هایی می باشد که ممکن است همسر را فراری دهد. مردان دوست دارند که شریک زندگیشان به تمیزی بدن، داشتن بوی خوب، موهای تمیز و … اهمیت ویژه ای بدهد.

 

رفتارهای زنانه دیگری که مردان را فراری می دهد

مردان به راحتی و در اکثر شرایط احساسات خود را کنترل کنند بنابراین گاهی از وجود احساسات شدید و گریه کردن زنان خسته و متنفر می شوند.

مردان کلی نگر بوده و دوست ندارند که همسرشان بیش از حد به جزئیات توجه نموده و به همین خاطر با آنها دعوا و جر بحث کنند بنابراین مردان از این رفتارهای زن و توجه ویژه او به جزئیات متنفر هستند.

برخی از زنان در جمع های خانوادگی و یا دوستانه به شوهر خود بی احترامی می کنند. مردان دوست ندارند که در جمع دوستان و یا خانواده مورد حمله قرار بگیرند و غرور آنها از بین برود پس از این نوع خانم ها خوششان نمی آید.

دروغ و پنهانکاری یکی از رفتارهایی است که بیشتر افراد از آن گریزانند، مردان نیز از اینکه شریک زندگی دروغ گویی داشته باشند و یا در کنار یک همسر پنهان کار زندگی کنند، به شدت متنفر هستند.

مردان از زنانی که به نیازهای جنسی شوهر خود توجهی ندارند و برای آن اهمیت قائل نمی شوند، گریزانند، این امر به زندگی زناشویی آسیب می رساند.

بسیاری از آقایان بر روی روابط همسر حساسند و دوست ندارند که همسرشان در گروه های مختلط حضور یابد و دائما در حال چت کردن و سپری وقت با دوستان خود در فضای مجازی باشد.

زنانی که دائم در حال مقایسه کردن همسرخود با دیگران و همچنین در حال مقایسه خود و زندگیشان با دیگران هستند، همسر خود را فراری می دهند.

مردهان اطرافیانشان باشدن دوست ندارند مسائل خصوصیشان نقل دهان اطرافیانشان باشند بنابراین از زنانی که به دلیل برون گرایی بیش از اندازه و همچنین احساسات شدیدی که دارند، تمام مسائل را با جزئیات برای دوستانشان تعریف می کنند، متنفرند.

یکی از آزار دهنده ترین رفتارهای زنان نق زدن و غر زدن برای مسائل کوچک و پیش پا افتاده است.غر زدن بیش از حد و ناراضی بودن دائم مردان را فراری می دهد و باعث از بین رفتن زندگی شاد و پر انرژی می شود.

مردان دوست ندارند در دام زنان حسود گرفتار شوند، حسادت در زندگی باعث بحث و دعواهای بی مورد و کلافه و عصبانی شدن هر دو طرف می شود.

مردان از زنان کوشا و باانگیزه خوششان می آید و به کسی نیاز دارند که به آنها انگیزه بدهد و با انرژی زیاد به همسرش کمک کند تا زندگی موفقی داشته باشند و پیشرفت کنند پس از زنان تنبل متنفر هستند.

مردان از خانم هایی که به شدت ولخرج بوده و درکی نسبت به وضعیت مالی شوهر نداشته باشد، متنفرند زیرا این خانم شوهرشان را را با مشکلات مالی زیادی روبه رو می سازند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین