|

تخم مرغ

باورت میشه با تخم مرغ میتونی وزن کم کنی؟ | سه روزه با تخم مرغ لاغر شو

در ادامه این مطلب مفید و از نحوه لاغری با تخم مرغ در سه روز با سایت تراز نامه اقتصاد باشید.

باورت میشه با تخم مرغ میتونی وزن کم کنی؟ | سه روزه با تخم مرغ لاغر شو
کد مطلب : 41456

در ادامه این مطلب مفید و از نحوه لاغری با تخم مرغ در سه روز  با سایت تراز نامه اقتصاد باشید.

 

آیا تخم مرغ به کاهش وزن کمک می‌کند؟

این سوال همان چیزی بود که محققان در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۸ به آن پاسخ دادند. این مطالعه افرادی را که از رژیم‌های غذایی کم انرژی استفاده می‌کردند با صبحانه تخم‌مرغ مقایسه کرد.

صبحانه‌ها شامل کالری یکسان بود. یک گروه تخم‌مرغ و یک گروه نان شیرینی را به رژیم غذایی فعلی خود اضافه کردند. تنها پس از گذشت هشت هفته، افرادی که در گروه صبحانه تخم‌مرغ قرار گرفته بودند، ۶۵ درصد بیشتر از گروه صبحانه نان شیرینی وزن کم کردند.

علاوه بر این، افرادی که در گروه صبحانه تخم‌مرغ قرار گرفتند، به طور متوسط ​​۱۶ درصد چربی بدن را در مقایسه با سایر گروه‌ها از دست دادند. از دست دادن چربی بدن برای سلامتی مهمتر از کاهش وزن است زیرا حرکت آزاد چربی در بدن به بیماری قلبی و سکته منجر می‌شود. حتی داشتن وزن بیشتر می‌تواند به این معنی باشد که شما عضله به دست آورده‌اید و چربی از دست داده‌اید.

مطالعه دیگری بر روی مردان بالغ در سال ۲۰۱۰ نشان داد افرادی که صبحانه تخم مرغ می‌خورند در وعده غذایی بعدی کمتر گرسنه هستند و در ۲۴ ساعت آینده کالری کمتری در مقایسه با افرادی که صبحانه نان شیرینی می‌خورند دریافت کرده‌اند. اگرچه دو وعده غذایی کالری مشابهی داشتند، اما در گروه قبلی تغییرات قند خون کمتر و هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) کمتری در سیستم آن‌ها در مقایسه با گروه صبحانه نان شیرینی وجود داشت.

در سال ۲۰۱۶، گروه دیگری از محققان اثرات یک صبحانه حاوی پروتئین را بر روی کودکان ۸ تا ۱۰ ساله مورد بررسی قرار دادند. این مطالعه نشان داد کودکانی که صبحانه تخم‌مرغ مصرف می‌کردند در مقایسه با صبحانه غلات یا جو دوسر، کالری کمتری در ناهار مصرف می‌کردند. این موضوع به افراد کمک می‌کند تا به طور طبیعی وزن خود را حتی بدون رژیم فعال کنترل کنند.

توصیه: سعی کنید تخم‌مرغ را به صورت آبپز به همراه دورچین سبزیجات مصرف کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین