|

سهام عدالت

جاماندگان سهام عدالت حتما بخوانند | اگر سهام عدالت ندارید کلیک کنید

جاماندگان سهام عدالت که تا کنون سهامی از سوی دولت دریافت نکرده اند برای آگاهی از جدیدترین خبرها در این خصوص ادامه این مطلب را بخوانید.

جاماندگان سهام عدالت حتما بخوانند | اگر سهام عدالت ندارید کلیک کنید
کد مطلب : 41703

خبرنگار: علی طاهری

جاماندگان سهام عدالت که تا کنون سهامی از سوی دولت دریافت نکرده اند برای آگاهی از جدیدترین خبرها در این خصوص ادامه این مطلب را بخوانید.

خبرهای جدید از جاماندگان سهام عدالت

این روزها که امکان انتقال سهام متوفی ها به وراث امکان‌پذیر شده است بار دیگر جاماندگان سهام عدالت را با این پرسش مواجه کرده است که آیا ثبت نام جدید سهام عدالت انجام می شود؟

در واقعیت بایستی گفت که دستورالعمل جدیدی برای ثبت نام از افراد حائز شرایط برای دریافت سهام عدالت صادر نشده است و بر این اساس امکان تخصیص سهام عدالت برای افراد جدید امکانپذیر نیست.

سال 1385 بود که مردم بر اساس سیزده دهک رتبه بندی شدند که 49 شرکت حمایت از سهام عدالت را بر عهده گرفتند.

پرداخت سود سهام عدالت

نخستین مرحله پرداخت سود سهام عدالت سال 1401 از 23 آذر ماه 1402 آغاز شد و تا شب یلدا ادامه داشت. همچنین قرار بر این است مرحله دوم واریز سود دارندگان سهام عدالت از اواخر اسفند ماه سال جاری آغاز شود.

دلایل واریز نشدن سود سهام عدالت

در حالی که مرحله اول پرداخت سود سهام عدالت تا شب یلدا ادامه داشت برخی از مشمولان این مبالغ را دریافت نکردند که از عمده ترین دلایل آن می توان به حساب راکد، ادغام بانک ها و مشکلات ایجاد شده در شماره شبا بانکی، حسبا بانکی مشترک افراد، حساب های بلند مدت، حساب های مسدود و بلند مدت و ارزی نام برد.

ثبت نام جدید برای جاماندگان سهام عدالت

تا لحظه انتشار این خبر ثبت نام جدید سهام عدالت برای هیچ قشر و سنی حتی فرزندان تازه متولد شده انجام نمی شود و همچنین هیچ گونه سامانه یا سایتی برای ثبت نام سهام عدالت باز نیست.

دریافت سود سهام عدالت متوفی

گفتنی است برای دریافت سود سهام عدالت متوفی بایستی بازماندگانی در اولین اقدام انحصار وراثت را انجام داده و سپس مدارک خود را به یکی از کارگزاری های معتبر تحویل دهند.

نکته مهم برای افراد تحت پوشش سهام عدالت این است که حتما تا آخر سال 1402 شماره شبای خود را در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت درج کنند.

سهام عدالت جدید افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و ایثارگران

مجید عشقی رئیس سازمان بورس در آخرین اظهار نظر در این باره در تاریخ 7 آذر ماه 1402 گفت:کار‌های مشمولان جدید سهام عدالت افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد و ایثارگران در حال انجام است، سبد سهامی برای آن پیشنهاد شده و در دولت در حال مذاکره است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین