|

تعبیر خواب

تعبیر خواب ناخن چیست؟ | ناخن در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب ناخن از نظر معبران مختلف را در زیر می خوانید.

تعبیر خواب ناخن چیست؟ | ناخن در خواب چه تعبیری دارد؟
کد مطلب : 41970

خبرنگار: علی طاهری

تعبیر خواب ناخن از نظر معبران مختلف را در زیر می خوانید.

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب ناخن، نیرو و قوت و توانایی می‌باشد.

ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید:

تعبیر دیدن ناخن توانایی و به دست آوردن مال و اموال می‌باشد.

اگر ببینی ناخن‌های تو روشن و پاکیزه هستند، دارا و بهره‌مند می‌شوی ولی اگر سیاه و کبود هستند، دچار مصیبت خواهی شد.

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

تعبیرهای ناخن عبارت‌اند از:

قدرت و توانایی

قدر و منزلت انسان

شجاعت و دلیری

فرزند

سود و منفعت

مؤلف کتاب بانک جامع تعبیر خواب گوید: درآمدن ناخن یعنی بیماری یکی از نزدیکان یا خودش

معبرین غربی گویند:

تعبیر خواب ناخن، به طور همزمان نماد خوبی و بدی و به معنای کوشش، شرافت، بدنامی، ترس و حتی بیماری است. گفته می‌شود چهار نوع تعریف از خواب ناخن وجود دارد:

اولین و اساسی‌ترین تعریف برای دیدن ناخن در خواب این است که، شما بسیار سخت کار خواهید کرد ولی نتیجه قابل توجهی نخواهید گرفت. می‌توان گفت شما عملا برای هیچ، تلاش بسیاری خواهید کرد.

دومین نوع این است که شما در خواب ببینید در حال مانیکور یا پدیکور روی ناخن‌ها هستید یا لاک می‌زنید؛ این به معنای شرافت است و بیشتر به کارهایی اشاره می‌کند که به صورت داوطلبانه صورت می‌گیرند و نوع خاصی از لذت را برایتان به ارمغان می‌آوند. چنین رویاهایی همچنین نشانه‌ی تواضع و ناتوانی شما در دروغگویی و پنهانکاری هستند.

اما سومین حالتی که ممکن است فردی خواب ناخن ببیند، این است که در خواب ناخن‌ها شلخته و نازیبا باشند. این رویا نمادی از بروز بیماری‌های مختلف در آینده‌ای نزدیک و مشکلاتی در فعالیت‌های حرفه‌ای است. بنابراین لازم است به سلامتی خود توجه بیشتری داشته باشید و رژیم غذایی و سبک زندگی صحیحی را اتخاذ کنید. همچنین توجه کنید که در محل کار تنها به خودتان متکی باشید و تمامی کارها را بدون تاخیر به انجام برسانید. تنها در این صورت است که شما قادر خواهید بود از مشکلات قریب‌الوقوع جلوگیری کنید.

چهارمین نوع خواب ناخن، دیدن ناخن کثیف در خواب است که می‌تواند نمایان‌گر یک رسوایی یا ننگ و عار باشد که اگر در وضعیتی در سریع‌ترین زمان ممکن حل نشود، ممکن است پدید آید.

تعبیر خواب ناخن بلند و کوتاه

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر در خواب ببینی ناخن‌ها دراز می‌باشند، تعبیرش بد است.

معبرین غربی گویند: در خواب باید به طول ناخن‌ها توجه کنید. اگر ناخن‌هایی که می‌بینید بلند یا حتی بیش از حد بلند هستند، این نشانه‌ی یک دوره‌ی بسیار طولانی خوشبختی‌ است. اما اگر ناخن‌ها کوتاه هستند، بهتر است انتظار لحظات روشن زیادی نداشته باشید. بیشتر اوقات، دیدن آرایش کردن ناخن‌های خود در خواب، به این معناست که در آینده‌ای نزدیک ممکن است زندگی شما دچار تحول شود. چیزی را از دست خواهید داد و در عوض، چیز جدید و معناداری را کسب می‌کنید.

تعبیر خواب کوتاه کردن ناخن

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی ناخن خود را با قیچی گرفته‌ای، دین و ایمان و دیانت تو بهتر و قویتر می‌شود.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی ناخن تو از ته و از ریشه درآمده است مال و اموال تو دچار کاهش می‌شود و زیان می‌بینی، ولی اگر ببینی ناخن مجدداً رویید و درآمد مال و اموال از دست رفته را دوباره به دست می‌آوری.

معبرین غربی گویند: از منظر زندگی خانوادگی، رویایی که در آن ناخن خود را کوتاه می‌کنید، به معنای تلاش‌هایی است که برای بدست آوردن یک خیر عمومی باید انجام دهید. شاید لازم باشد زمان بیشتری را در کنار اقوام مسن‌تر سپری و همچنین جوان‌ترها سپری کنید که هر دو به محبت و توجه زیادی احتیاج دارند. شما باید احساسات خود را در این رابطه بروز دهید. نتیجه‌ی این عمل در وهله‌ی اول شادی و رضایت درونی شما و در پی آن رضایت‌مندی آن‌هاست.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین