|

جزئیات توزیع و فروش لاستیک | خریداران لاستیک بخوانند

با توجه به گفت‌وگوی غلامعلی مهدوی، توزیع لاستیک از طریق سکوهای اینترنتی، عرضه مستقیم توسط شرکت‌های تولیدکننده و واحدهای صنفی در سراسر شهرها و استان‌ها در حال انجام است. به این ترتیب، متقاضیان می‌توانند در صورت عدم دسترسی به هر یک از این راه‌ها، از طرق دیگری برای خرید لاستیک اقدام کنند.

جزئیات توزیع و فروش لاستیک | خریداران لاستیک بخوانند
کد مطلب : 41977

خبرنگار: علی طاهری

دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور ادامه داد: در یک مقطع زمانی در برخی از سایزها کمبود داشتیم و درحال‌حاضر این نقصان نیز برطرف شده است.​

وی در خصوص گلایه برخی از متقاضیان در مورد عدم موجودی لاستیک در برخی از واحدهای صنفی متذکر شد: توزیع لاستیک در بسیاری از واحدهای صنفی صورت می‌گیرد و متقاضیان دسترسی به همه واحدهای صنفی را دارند.

مهدوی استعلام فرد و خودرو را در سامانه‌های اینترنتی یکی از مشکلات پیش روی خریداران دانست و توضیح داد: گاهی در سامانه جامع تجارت به دلیل فنی استعلامات با تاخیر انجام می‌شود که در صدد مرتفع کردن آن هستیم.

دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور از توزیع لاستیک در فروشگاه‌های اینترنتی همچون گذشته خبر داد و گفت: فروشگاه‌های اینترنتی در تمامی شهرها فعال بوده و در حال توزیع و فروش لاستیک می‌باشند.

وی با اشاره به واردات لاستیک‌های کامیون‌های سنگین و نظارت بر کیفیت آنها، ادامه داد: تمامی لاستیک‌های وارداتی در فرآیند ثبت سفارش و نیز ترخیص از گمرکات مورد نظارت و بازرسی سازمان صمت و اتاق اصناف قرار می‌گیرند و از نظر کیفیت و استاندارد مورد تایید است.

مهدوی گفت: شهروندان با مشاهده هرگونه تخلف در خصوص توزیع، گران‌فروشی و یا کیفیت لاستیک‌ها می‌تواند از طریق تلفن ۱۲۴ شکایت خود را ثبت نمایند تا همکاران در سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

وضعیت قیمت لاستیک

بختیار خلیقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار کردستان اینگونه بیان کرد که قیمت کالاهای اساسی در جلسات تنظیم بازار زیر نظر است و اگر در مورد افزایش قیمت مورد خاصی دیده شود، کارگروه تنظیم بازار قیمت‌ها و موارد کمبود کالاها را رصد و پیگیری می‌کند.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های این کارگروه در راستای کالاهای اساسی در چهار ماه پایان سال طرح ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و طرح ذخیره‌سازی میوه و مرکبات ایام پاییزی را در استان داریم.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به طرح نظارتی ایام پایان سال بیان کرد: امسال در ابتدای سال تفاهمنامه همکاری با سازمان بازرسی، اداره کل صنعت معدن تجارت و سازمان جهاد کشاورزی منعقد و جلسات کمیسیون‌های هماهنگی تعزیرات نیز برگزار شد تا هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های ناظر بر بازار انجام شود.

خلیقی از اجرای طرح برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم برای ایام پایان سال خبر داد و یادآور شد: نمایشگاه‌های ماه رمضان، نمایشگاه بازگشایی مدارس با محوریت اتاق اصناف برگزار شده است و برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا نیز با همکاری فرمانداری‌ها و با محوریت اتاق اصناف برپا می‌شود.

وی در زمینه واحدهای تولیدی بخش صنعتی ادامه داد: در زمینه لاستیک کردستان یکی از واحدهای تولید لاستیک در کشور لاستیک بارز استان است و در سامانه صمت لاستیک به وفور به متقاضیان داده شد که با اولویت استان به استان‌های همجوار نیز لاستیک تحویل داده شده است و در این راستا ۹ هزار و ۹۸۸ خودرو در استان کردستان، لاستیک با قیمت مصوبه دولتی دریافت کرده‌اند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: میانگین خروج محصول تولیدی در هر ماه ۴۱۱ هزار و ۲۳۰ حلقه معادل ۱۳ هزار و ۲۶۵ حلقه روزانه که توسط لاستیک بارز تولید می‌شود و تحویل عاملین فروش کشور می‌شود.

خلیقی اظهار داشت: به طور میانگین ۱۵۰ حلقه به شرکت‌های خودروساز و ۵۰ هزار حلقه لاستیک نیز به صورت اینترنتی به فروش می‌رسد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین