|

هواشناسی

تهران به حالت آماده باش | ساکنان تهران گوش به زنگ باشند

حامد یزدی‌مهر از صدور هشدار ناپایداری جوی و وزش باد شدید توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: با ابلاغ این اخطاریه به واحدهای هشدار سریع، مدیریت بحران استان تهران در حالت آماده‌‌باش کامل قرار گرفته است.

تهران به حالت آماده باش | ساکنان تهران گوش به زنگ باشند
کد مطلب : 41986

خبرنگار: علی طاهری

یزدی‌مهر در ادامه با بیان اینکه طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی بروز ناپداری از عصر فردا جمعه 15 دی ماه آغاز و تا صبح یکشنبه 17 دی ماه ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به منطقه اثر مخاطره که برای کل استان و مناطق غربی و جنوبی پیش‌بینی شده به ساکنان نواحی مذکور توصیه می‌شود نسبت به استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند.

وی بر لزوم عدم تردد و پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال تاکید کرد و افزود: شهروندان به هیچ عنوان در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند مستقر نشوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال وقوع رگبار پراکنده، مه و کاهش دید و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی طی مدت یاد شده نیز هشدار داد و تاکید کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی احتمال سیلابی شدن مسیل ها نیز وجود دارد لذا از مردم می خواهیم از رودخانه‌ها فاصله بگیرند.

یزدی‌مهر در خصوص آماده‌باش عوامل ستادی، اجرایی و ماشین‌آلات راهداری به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها تاکید کرد و افزود: تاکید موکد مدیریت بحران همچنان توجه به پاک‌سازی و لایروبی مسیل‌ها و دهانه پل‌ها است که از بروز حوادث احتمالی پیشگیری شود.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین