|

وام فوری | وام قرض الحسنه

وام فوری به مددجویان کمیته امداد | کمک هزینه ویژه دولت برای مددجویان کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ورامین از اهدای ۷۵۶ فقره وام با مبلغ حدودی ۸۰ میلیارد تومان به مددجویان این کمیته خبر داد و گفت: ۶۵ دانش‌آموز نخبه در ورامین زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

وام فوری به مددجویان کمیته امداد | کمک هزینه ویژه دولت برای مددجویان کمیته امداد
کد مطلب : 42108

خبرنگار:علی طاهری

محمدرضا مددیبا اشاره به خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان ورامین 3700 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که علاوه بر معیشت و مقرری ماهیانه، وام فوری اشتغال و کارگشایی، خدمات فرهنگی و عمرانی و پرداخت‌های موردی را در دستور کار داریم.

وی در خصوص پرداخت وام‌های این اداره به مددجویان افزود: در سال گذشته 956 فقره وام که بالغ‌بر 105 میلیارد تومان شده است به مددجویان این کمیته پرداخت شده است و در سال جاری نیز تاکنون 756 فقره وام به مبلغ حدوداً 80 میلیارد تومان پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ورامین در ادامه گفت: دهک 1 تا 5 و کسانی که فاقد بیمه و دارای جواز کسب باشند، مشمول دریافت وام هستند که در بانک‌های دولتی در اسرع وقت با اخذ ضمانت‌های لازم پرداخت می‌شود.

مددی تصریح کرد: آموزش‌های کسب‌وکار برای دریافت وام اشتغال و مددجویانی که درصدد ازدواج مجدد قرار دارند، زیر نظر اساتید صورت می‌گیرد و مشاوره‌های مختلف نیز بسته به شرایط مددجو صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: کسانی که با آموزش‌های ما و دریافت وام به درآمد کافی برسند از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند و در سال جاری 60 خانوار ما به این شرایط رسیده‌اند و در این خصوص سعی کرده‌ایم در زمینه معرفی محصولات و توانمندی‌های این افراد به مراکز موردنیاز اعم از فروشگاه‌ها و بازارچه‌های سطح شهر به این مورد فروش و انعکاس توانمندی‌ها کمک کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ورامین با ذکر این نکته که 1200 فرزند دانش‌آموز تحت پوشش این اداره است، بیان داشت: 75 دانشجو دهک 1 تا 3 تحت پوشش ما هستند که بخشی از هزینه‌های آن‌ها از ترم اول تا مقطع دکترا تأمین می‌شود.

وی وجود نخبه‌های مختلف را از جمله مددجویان تحت پوشش این نهاد عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر 65 دانش‌آموز نخبه قرآنی، فرهنگی و ورزشی تحت پوشش ما هستند و سعی شده است دانش‌آموزان نخبه به شرکت‌های دانش بیان معرفی شوند.

مددی با اشاره به اهدای جهیزیه در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری مجموعاً 43 جهیزیه به مددجویان حائز شرایط اهداشده که این جهیزیه‌ها شامل یخچال، تلویزیون، اجاق‌گاز، جاروبرقی و لباسشویی بوده و در خصوص ازدواج آسان نیز با موسسه‌ای در شهرری هماهنگ شده است که با دریافت مبلغی جهیزیه داده شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی گفت: پیشنهاد شد تا اعتباری برای کمیته امداد و بهزیستی برای ساخت مسکن محرومین به صورت رایگان پیش‌بینی شود.

«حسین گودرزی» سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، درباره آخرین جلسه اعضای کمیسیون متبوعش برای بررسی بودجه سال 1403 با حضور مسئولان مربوطه، گفت: حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) میهمانان جلسه اعضای کمیسیون اجتماعی بودند.

وی با بیان اینکه در این جلسه میهمانان گزارشی از عملکرد دستگاه متبوعشان به اعضا ارائه کردند، افزود: در این جلسه درباره آسیب‌های اجتماعی مباحثی مطرح شد و کمک به تأمین اعتبار برای حوزه آسیب‌های اجتماعی و بودجه‌های فرهنگی از جمله تقاضاهای رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از اعضای کمیسیون بود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در ادامه جلسه میهمانان توضیحاتی پیرامون سؤالات مطرح شده از سوی اعضای کمیسیون ارائه کردند، گفت: موضوع اشتغال پایدار، بحث اشتغال و کمک‌های مختلفی که در حوزه مددجویی می‌تواند انجام بگیرد از مهم‌ترین سؤالات نمایندگان کمیسیون اجتماعی از رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بود. همچنین پیگیری تأمین اعتبار لازم برای مسکن محرومین و موافقت با بالا بردن 30 درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش در سال 1403 از جمله انتظارات مسئولان کمیته امداد از اعضای کمیسیون اجتماعی بود.

گودرزی با اشاره به یکی از موضوعات مهم مطرح شده از سوی اعضا در این جلسه از رئیس کمیته امداد، گفت: مسئله مسکن مددجویان که اعتبار لازم برای آن تأمین نمی‌شود و اگر هم اعتبار تأمین شود مددجویان با توجه به شرایط اقتصادی توانایی بازپرداخت، آن هم با سود تعیین شده را ندارند، مطرح و گفته شد باید فکری در این باره شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در همین راستا پیشنهاد شد اعتباری برای کمیته امداد و بهزیستی برای ساخت مسکن محرومین به صورت رایگان پیش‌بینی شود؛ نه اینکه وام با درصد بالا به این قشر داده شود که در این شرایط اقتصادی نمی‌توانند اقساط وام را پرداخت کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین