|

وام قرض الحسنه | شرایط دریافت وام قرض الحسنه

وام قرض الحسنه بدون سود و کارمزد بانک سینا | وام قرض الحسنه 300 میلیونی آنلاین

در ادامه جزئیات نهایی از دریافت وام قرض الحسنه بانک سینا را میخوانید.

وام قرض الحسنه بدون سود و کارمزد بانک سینا | وام قرض الحسنه 300 میلیونی آنلاین
کد مطلب : 42123

خبرنگار:علی طاهری

مدیر منطقه آذربایجان شرقی و اردبیل بانک سینا گفت: بانک سینا وام قرض الحسنه بدون سود و کارمزد خود را تا سقف ۳ میلیارد ریال در قالب طرح «آفتاب» به مشتریان حقیقی و حقوقی اعطا می‌کند.

محمدرضا بالایی در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه بانک سینا با شناخت درست نیازهای اقشار متوسط و خاص جامعه که به دنبال دریافت تسهیلات «بدون سود» هستند، طرح تسهیلاتی «آفتاب» را معرفی کرده است، اظهار کرد: تسهیلات این طرح که بدون سود و با کارمزد صفر پرداخت می‌شود، ویژه سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز است.

وی افزود: خط بانکداری اجتماعی در بانک سینا پیش از این به عنوان حوزه بانکداری اسلامی یا بانکداری قرض‌الحسنه شناخته می‌شد که هدف آن ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به گروه‌های حمایتی، اقشار گروه هدف بنیاد مستضعفان، مددجویان و... بوده است که با تغییر رویکرد، اکنون موضوع پرداخت وام‌های حمایتی و قرض‌الحسنه را جدی‌تر دنبال می‌کند.

میزان و شرایط وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد

بالایی گفت: برای دریافت وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد آفتاب، افتتاح یک حساب قرض‌الحسنه با حداقل موجودی ۵۰ هزار تومان لازم است و افراد می‌توانند بر اساس میانگین یک ماهه تا ۱۲ ماهه این حساب درخواست وام کنند. بسته به اینکه موجودی یا همان رسوب سپرده قرض‌الحسنه افراد چند ماه است، مبلغ وام می‌تواند به میزان ۱۳.۱ درصد این موجودی تا ۱۴۷.۲ درصد آن باشد. به عنوان مثال اگر فردی برای مدت شش ماه مبلغ یکصد میلیون تومان را در این حساب قرار دهد، می‌تواند با فرض بازپرداخت ۱۲ ماهه، مبلغی حدود ۸۲ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت کند و مجموع موجودی خود را به ۱۸۲ میلیون تومان برساند.

وی ادامه داد: مدت بازپرداخت این تسهیلات بین ۶ تا ۴۸ ماه متغیر است و بر اساس مدت زمان ایجاد میانگین حساب و بازپرداخت، ضریب تسهیلات یعنی نسبت وام دریافتی به میانگین سپرده، تعیین می‌شود.

بالایی خاطرنشان کرد: سقف وام پرداختی به افراد در این طرح ۳۰۰ میلیون تومان است، مشروط به آن‌که مانده اصل تسهیلات خرد اعطایی و کارت اعتباری فرد در بانک سینا از این مبلغ بالاتر نباشد.

مدیر منطقه آذربایجان شرقی و اردبیل بانک سینا تصریح کرد: موضوع جذاب دیگر این طرح بانک سینا، امکان انتقال امتیاز این وام به سایر افراد است. یعنی پس از اینکه فرد سپرده‌گذاری کرده و موعد دریافت وام فرا رسید، می‌تواند امتیاز دریافت وام را به پدر، مادر، همسر، فرزندان، خواهر و برادر خود با تکمیل فرم انتقال امتیاز واگذار کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کارفرمایان حقیقی نیز می‌توانند امتیاز وام خود را با ارائه مدارک مربوط به سوابق بیمه‌ای که حداقل باید سه ماه باشد و تکمیل فرم انتقال امتیاز وام، به پرسنل زیرمجموعه منتقل کنند.

بالایی در بخش دیگری از سخنان خود به تسهیلات بانک سینا در مناطق محروم ۲ استان آذربایجان شرقی و اردبیل اشاره کرد و گفت: چاراویماق در آذربایجان شرقی و گرمی در اردبیل به عنوان ۲ منطقه‌ای هستند که از سوی بنیاد مستضعفان کم برخوردار تشخیص داده شده‌اند و این بانک تنها در شهرستان چاراویماق به یک هزار و ۲۴۴ متقاضی یک هزار و ۷۷ میلیارد ریال تسهیلات داده است.

وی با بیان اینکه این بانک در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل ۳۹۵ هزار مشتری از صنوف مختلف دارد، گفت: این منطقه با ۲۳ شعبه و ۲ باجه جزو مناطق برتر بانک سینا در کشور محسوب می‌شود.

وی منابع در اختیار این منطقه را ۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۸۲ درصد این منابع را که ۶۱ درصد آن منابع ارزان قیمت هستند به صورت تسهیلات به متقاضیان داده ایم.

بالایی ادامه داد: منابع بانک سینا در این منطقه ۲۴ درصد و مانده مصارف آن ۱۵ درصد افزایش داشته و تسهیلات پرداختی از سوی منطقه آذربایجان شرقی و اردبیل بانک سینا سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بیشتر از تعهدات بوده است

بانک گردشگری در راستای ارائه خدمات ویژه به مشتریان خود، اقدام به طراحی طرح سپرده وام قرض الحسنه و تسهیلاتی پارسا نموده است.

شامل مشتریانی است که با گردش سپرده های جاری خود وام ارزان قیمت می خواهند.

این تسهیلات ارزان قیمت به مشتریان حقیقی و حقوقی تعلق می گیرد.

جزییات وام قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی بدون ضامن بانک شهر

بانک شهر وام بدون ضامن ۵۰ میلیون تومانی را با سود ۱۸ درصد به متقاضیان ارائه می‌دهد. سقف این تسهیلات برای حقوق بگیران بانک شهر تا ۱۰۰ میلیون تومان قابل تغییر است.

افرادی که در بانک شهر سپرده کوتاه مدت، جاری یا قرض‌الحسنه دارند، می‌توانند برای وام ۵۰ میلیونی بدون ضامن این بانک درخواست دهند. ضمانت اصلی برای دریافت این تسهیلات اعتبارسنجی است. افرادی که مایل به دریافت این وام هستند نباید بدهی یا چک برگشتی در سیستم بانکی داشته باشند. در صورتی که متقاضیان شرایط مذکور را داشته و وام را دریافت کنند، طی مدت ۳۶ ماه امکان پرداخت اقساط این تسهیلات را دارند.

با توجه به مقدار وام، نرخ سود و زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط ۱ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۴۸۶ تومان اعلام شده است. کل سود تسهیلات به ۱۹ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۴۹۹ تومان می‌رسد. جمع رقم وام و سود آن نیز ۶۹ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۴۹۹ تومان خواهد بود.

سرپرست معاونت مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مؤسسات غیردولتی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به منظور تأمین مسکن مددجویان این سازمان پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: این کمک در قالب طرح تأمین مسکن است و به اشکالی چون خودمالکی، خریداری‌شده، مسکن ملّی یا مسکن مهر قابل پرداخت است و مددجویان برای دریافت این مبلغ باید سند شش‌دانگ ملک را که به نام خودشان است، ارائه دهند.

همچنین مددجویان باید توجه داشته باشند ملک خریداری شده نباید بیش از ۲۰ سال عمر داشته باشد و البته از بستگان درجه یک نیز خریداری نشود.

خالدی اضافه کرد: در پرداخت این مبلغ تاکنون مشکلی نداشته‌ایم و محدودیتی هم در شدت معلولیت متقاضیان قائل نشده‌ایم تا همه افراد واجد شرایط بتوانند از این کمک استفاده کنند.

وی خاطرنشان ساخت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲۱۷ مورد کمک بلاعوض تأمین مسکن پرداخت شده است که مبلغ ۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان می‌شود.

وام قرض الحسنه

خالدی همچنین متذکر شد: در کنار طرح یادشده، سازمان بهزیستی کشور طی تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مستضعفان، برای خانواده‌های دارای ۲ معلول یا بیشتر، تسهیلات ویژه‌ای در نظر دارد؛ بدین منظور در مسکن شهری مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان و در مسکن روستایی ۱۵۰ میلیون تومان به متقاضیان کمک بلاعوض تعلق می‌گیرد، در حال حاضر، ۲۴۰ مورد پرداخت انجام شده است که ۱۴۰ مورد مسکن شهری و ۱۰۰ مورد نیز مسکن روستایی بوده است.

او در پایان گفت: ملاک پرداخت این کمک‌هزینه، تأیید نماینده بنیاد مستضعفان است و در حال حاضر علاوه بر سهمیه مذکور، ۵۰ کمک موردی بیشتر از سقف سهمیه استان دریافت کرده‌ایم که ان‌شاءالله به‌زودی به خانواده‌های واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

برنامه‌های حاکمیت برای تخصیص وام مسکن ممکن است در جهت تسهیل دسترسی به مسکن مناسب و مقرون به صرفه برای افراد و خانواده‌ها با درآمد متوسط یا پایین‌تر و همچنین حمایت از بازار مسکن و رونق اقتصادی محلی طراحی شوند. برخی از این برنامه‌ها شامل موارد زیر می‌توانند باشند:

وام‌های پیش‌فروش: در این برنامه، حاکمیت وام‌هایی را به خریداران مسکن ارائه می‌دهد تا بتوانند در مرحله پیش‌فروش یا ساخت مسکن شرکت کنند. این وام‌ها معمولاً به شرایط بهینه‌ای همچون نرخ بهره پایین، مدت بازپرداخت طولانی و شرایط اقساط منعطف دسترسی دارند.

وام‌های مسکن اجتماعی: این برنامه‌ها برای کمک به افراد و خانواده‌های با درآمد پایین طراحی شده‌اند. حاکمیت می‌تواند وام‌هایی با شرایط ویژه مانند نرخ بهره پایین، مدت بازپرداخت طولانی و شرایط اقساط منعطف را به این گروه ارائه دهد.

وام‌های مسکن مورد استفاده برای بازسازی و بهسازی: در صورتی که حاکمیت قصد توسعه و بهبود مناطقی را که نیازمند بازسازی و بهسازی هستند داشته باشد، می‌تواند وام‌هایی با شرایط مناسب برای مالکان مسکن در این مناطق فراهم کند.

وام‌های مسکن برای جوانان: این برنامه‌ها به جوانان جهت تشویق به تأسیس خانواده و تهیه مسکن ارائه می‌شود. شرایط وام‌ها معمولاً شامل نرخ بهره پایین، مدت بازپرداخت طولانی و شرایط اقساط منعطف است.

وام‌های مسکن برای افراد با نیازهای ویژه: این برنامه‌ها شامل وام‌هایی برای افراد با نیازهای ویژه مانند افراد با معلولیت یا نیازمندان می‌شود. این وام‌ها شرایطی منحصربه‌فرد داشته و با هدف تسهیل دسترسی به مسکن مناسب برای این گروه‌ها ارائه می‌شوند.

توجه داشته باشید که برنامه‌های مربوط به تخصیص وام مسکن وابسته به سیاست‌های حاکمیت هر کشور و شرایط بازار مسکن آن منطقه خاص است. لذا، جزئیات دقیق در مورد برنامه‌های مسکن حاکمیت برای تخصیص وام می‌تواند در هر کشور متفاوت باشد.

برای اطلاعات دقیقتر درباره برنامه‌های مسکن حاکمیت در کشور خود، می‌توانید به منابع مربوطه مانند وزارت مسکن و شهرسازی یا سایت‌های حاکمیتی مراجعه کنید. 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین