|

قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار امروز

قیمت گوشت همه رو سورپرایز کرد | قیمت گوشت گوساله و گوسفندی کیلویی چند؟

قیمت گوشت قرمز در بازار امروز 25 دی 1402 اعلام شد.

قیمت گوشت همه رو سورپرایز کرد | قیمت گوشت گوساله و گوسفندی کیلویی چند؟
کد مطلب : 42149

خبرنگار علی طاهری:

در این گزارش به بررسی قیمت گوشت قرمز در بازار پرداخته ایم.

آمارها نشان می دهد که سرانه مصرف گوشت در کشور به شکل باورنکردنی پایین آمده است و دلیل اصلی آن، افزایش قیمت هایی است که صورت می گیرد. با بالا رفتن قیمت گوشت گوسفند و گوساله، سفره مردم کوچک تر می شود و همین امر سبب شده است تا سرانه مصرف گوشت در کشور کاهش پیدا کند.

با وجود آنکه بسیاری از پزشکان اعلام کرده اند که در برنامه غذایی هفتگی، مقداری گوشت قرمز باید مصرف شود، اما همچنان شاهد آن هستیم که عده بسیاری از مردم در برنامه ماهانه خود هم، گوشت را جزوی از غذای خود قرار نمی دهند و از مواد غذایی جایگزین استفاده می کنند.

آمار ها و گزارشات میدانی حکایت از آن دارد که در سبد خرید مردم، جایی برای گوشت قرمز نیست و بیشتر مرغ و سویا را ترجیح می دهند. میادین تره بار هم، مشتری چندانی برای خرید گوشت قرمز ندارد اما صف های طولانی در مقابل مرغ فروشی هایی که مرغ تنظیم بازار می فروشند ایجاد شده است. در جدول زیر می توانید، قیمت انواع گوشت قرمز را مشاهده کنید.

قیمت گوشت در بازار امروز

ران گوسفندی ۶۵۹،۰۰۰

سردست گوسفند ۷۴۹،۰۰۰

ماهیچه گوسفندی یک کیلویی ۵۰۰،۰۰۰

گوشت خورشتی بدون چربی ۶۲۰،۰۰۰

شقه گوسفندی ۵۳۵،۰۰۰

چرخ کرده ۳۶۸،۵۰۰

فیله گوسفند ۱،۱۸۰،۰۰۰

گردن گوسفند ۵۰۲،۰۰۰

دنبه گوسفند ۳۱۹،۹۰۰

مغز گوساله ۳۳۹،۰۰۰

زبان گوساله ۶۲۹،۰۰۰

زبان-گوساله

مغز-گوساله

جدول بالا نشان می دهد که تنها دنبه و چرخ کرده پایین ترین قیمت را دارند و سایر گوشت ها با اختلاف، بالا تر هستند. یک زمانی با قیمت دنبه که درحال حاضر ۳۱۹ هزار تومان است، خانواده ها می توانستند تا یک ماه، گوشت خود را تامین کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین