|

حقوق کارمندان | افزایش حقوق کارمندان

ترمیم حقوق کارمندان 1403 با روش جدید | مبلغ نهایی حقوق کارمندان 13 میلیون شد؟

در ادامه خبر جدید از افزایش حقوق کارمندان 1403 را مشاهده می کنید.

ترمیم حقوق کارمندان 1403 با روش جدید | مبلغ نهایی حقوق کارمندان 13 میلیون شد؟
کد مطلب : 42177

خبرنگار: علی طاهری

وزیر اقتصاد: در پیشنهاد دولت حقوق کارمندان با حقوق پایین بیشتر از ۱۸ درصد و کارمندان با حقوق بالا کمتر از ۱۸ درصد افزایش پیدا می‌کرد اما با مصوبه کمیسیون تلفیق حقوق‌های بالا و پایین به صورت یکسان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

علی‌اصغر عنابستانی،  در رابطه با طرح پشنهاد خود در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1403 گفت: حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشور با توجه به شرح وظایف گسترده‌‌ و سختی شغلی که دارند، نیازمند ترمیم بوده و به همین دلیل هم پیشنهادی را در جریان بررسی لایحه بودجه 1403 در کمیسیون تلفیق مطرح کردم که بر اساس آن یک و نیم برابر حق شغل شاغل به عنوان فوق العاده ویژه به حقوق کارکنان وزارت کشور در حکم آنها اضافه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: بر اساس این پیشنهاد که به تصویب اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1403 نیز رسید، به صورت متوسط حدود 5 میلیون تومان به حقوق کارکنان وزارت کشور اضافه خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، افزایش حقوق کارمندان دولت از 18 درصدِ پیشنهاد دولت، به 20 درصد افزایش می‌یابد.

افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در سال آینده

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی ، با اشاره به مصوبه امروز نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق در جلسان بررسی لایحه بودجه سال 1403 کل کشور اظهار داشت: افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده در لایحه دولت 18 درصد مصوب شده بود که در کمیسیون تلفیق با افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت مصوب شد.

به گفته وی در کمیسیون تلفیق همچنین مصوب شد که حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده 10 میلیون تومان باشد و حقوق زیر 12 میلیون تومان در ماه معاف از مالیات شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: با مصوبه تلفیق حقوق بازنشستگان در سال آینده به اندازه 90 درصد حداقل حقوق شاغلان خواهد بود، یعنی سال آینده حقوق بازنشستگان حداقل 9 میلیون تومان خواهد بود.

وی در مورد بار مالی این مصوبات بیان کرد: این مصوبه کمیسیون تلفیق است که امروز تصویب شده و باید در صحن اصلی مجلس هم به تصویب برسد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین