|

قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز

افزایش شوکه کننده قیمت سکه در بازار امروز | بازار قیمت سکه یه شبه منفجر شد

قیمت سکه در بازار امروز 29 دی اعلام شد.

افزایش شوکه کننده قیمت سکه در بازار امروز | بازار قیمت سکه یه شبه منفجر شد
کد مطلب : 42226

خبرنگار علی طاهری:

در گزارش زیر قیمت سکه (امامی، بهار آزادی، نیم سکه و ربع سکه) در معاملات امروز ۲۹ دی ۱۴۰۲ بازار سکه را می‌توانید مشاهده نمایید.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با سیاست و اقدامات جدید بانک مرکزی قیمت طلا از اوج خود کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز نسبت به قیمت‌های قبلی بالاتر است.

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: از اواسط هفته گذشته شاهد افزایش قیمت طلا بوده‌ایم به طوری که سکه حدود ۳.۵ میلیون تومان گران شد و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۹۲ هزار تومان افزایش یافت؛ اما با اعلام بانک مرکزی مبنی بر عرضه شمش در مرکز مبادله ارز و طلای ایران و عرضه سکه جدید با طرحی نو، قیمت طلا کاهشی شد.

وی در گفتگو با مهر افزود: با رویکرد جدید بانک مرکزی قیمت طلا و سکه کاهشی شد به طوری که طی یک روز قیمت سکه ۲.۵ میلیون تومان کاهش یافت؛ بنابراین از اوایل هفته شاهد کاهش قیمت‌ها و ایجاد روند نزولی در بازار طلا بوده‌ایم که خوشبختانه عرضه طلا در مرکز مبادله نیز از روز چهارشنبه کلید خورد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: دولت طی یک سال گذشته رویکرد مثبتی را دنبال کرده که در آن شرکت‌ها در قبال صادرات کالای خود طلا وارد می‌کنند که این رویکرد باعث حل مشکلات تولید شده و ضعف کشور در حوزه شمش را نیز حل کرده است.

وی افزود: بانک مرکزی برای افزایش نظارت، کنترل و شناسایی مصرف کنندگان واقعی، عرضه طلا در مرکز مبادله را از امروز عملیاتی کرد، همچنین اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز به عنوان مرجع این صنعت بر حوزه طلا کنترل‌هایی خواهد داشت.

بذرافشان درباره پیش بینی قیمت طلا در آینده تاکید کرد: با سیاست و اقدامات جدید بانک مرکزی قیمت طلا از اوج خود کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز به قیمت‌های ابتدایی اوج نرسیده و نسبت به قیمت‌های قبلی بالاتر است. برای پیش بینی روند قیمت‌ها در آینده باید به بازار جهانی، عرضه طلا در مرکز مبادله و رویکرد بانک مرکزی توجه داشت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: هم‌اکنون التهابی در بازار طلا وجود ندارد و بازار روند عادی خود را طی می‌کند بنابراین؛ امیدواریم ثبات در این بازار ادامه دار باشد و شرایط عرضه نیز به گونه‌ای شکل بگیرد تا متقاضیان بتوانند به راحتی نیاز خود را مرکز مبادله ایران تأمین کنند. ‌

در جریان معاملات امروز جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲، قیمت نیم سکه ۱۷ میلیون ۸۵۰ هزار تومان؛ قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی به ۶ میلیون تومان رسید.

امروزه بسیاری از افراد هستند که قید سرمایه‌گذاری در بازار‌های طلای آبشده، شمش‌های طلا، دلار، ملک و ماشین را زده‌اند و رو به بازار پر رونق سکه آورده‌اند، این افراد یاد گرفته‌اند چگونه سرمایه‌ی خود را در زیر چتر امن سکه‌های طلا حفظ یا چند برابر کنند.

جدول قیمت سکه

سکه قیمت (تومان)

طرح جدید ۳۱۶,۵۰۰,۰۰۰

طرح قدیم ۲۸۶,۰۰۰,۰۰۰

نیم سکه ۱۷۸,۵۰۰,۰۰۰

ربع سکه ۱۰۹,۵۰۰,۰۰۰

یک گرمی ۶۰,۰۰۰,۰۰۰

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین