|

حقوق معلمان

افزایش حقوق معلمان به زودی | حقوق معلمان ابتدایی و متوسطه تغییر کرد

حقوق معلمان ابتدایی و متوسطه مدارس غیردولتی افزایش می‌یابد

افزایش حقوق معلمان به زودی | حقوق معلمان ابتدایی و متوسطه تغییر کرد
کد مطلب : 42405

خبرنگار: علی طاهری

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: حمایت از معلمان در زمینه افزایش حقوق و بیمه و موضوع نظارت بر شهریه‌های مدارس در مصوبات مجلس دیده شده است و براین اساس حقوق معلمان ابتدایی حدود ۴۷ درصد و معلمان متوسطه ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

احمد محمودزاده  درباره اقدامات سازمان مدارس غیردولتی در راستای مصوبه‌ اخیر مجلس اظهار داشت: حدود ۱۷ بند به بندهای قبلی سند قانون تاسیس مدارس غیردولتی اضافه شد که تغییر محتوایی، حمایتی و ارتقای آموزشی و پرورشی را به همراه دارد.

وی افزود: این قانون به معلمان که در سال‌های گذشته در مدارس غیردولتی به آنها سخت گذشته بود همچنین در جنبه نظارتی که یکی از دغدغه‌ها در موقع ثبت‌نام و دریافت شهریه است، کمک می‌کند. امیدواریم این موارد در شورای نگهبان هم تایید شود زیرا در سال‌های آتی به کیفیت بخشی مدارس غیردولتی کمک خواهد کرد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ادامه داد: این قانون در حوزه نیروی انسانی که جنبه حمایتی دارد، یک بسته بیمه و دستمزد و در زمینه آموزش ضمن خدمت، دانش‌افزایی، ارتقای توانمندی باید اتفاق بیافتد.

محمودزاده اضافه کرد: در این مورد باید افرادی که در مدارس غیردولتی حضور می‌یابند، دارای صلاحیت معلمی باشند، آموزش‌های لازم را دیده باشند، صلاحیت عمومی باید احراز شود و رشته تحصیلی مرتبط هم داشته باشند.

وی یادآورشد: همه این موارد پیشتر در قالب بسته‌هایی به دانشگاه فرهنگیان ارائه شده بود که گزینش و تفاهم‌نامه در این زمینه امضا شد، این مسیر را طی کردیم و پودمان‌های ۳۶۰ساعتی یعنی ۶ تا ۶۰ ساعته که بخشی از آن به موضوعات بصیرتی، اعتقادی، آگاهی بخشی مربوط می‌شد را برگزار کردیم که هم برای خود معلمان و هم از طریق معلمان برای دانش‌آموزان اهمیت دارد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ادامه داد: این اتفاقات در داخل خود آموزش و پرورش باید انجام می شد که از تابستان سال گذشته این موارد را رقم زدیم. ۶۰ ساعت به معلمان مدارس غیردولتی آموزش داده شد و اکنون در حال آسیب‌شناسی این موضوع هستیم که ضعف‌هایی داشتیم و در برخی زمینه‌ها دانشگاه فرهنگیان به تنهایی عهده‌دار این کار نمی‌تواند باشد.

محمودزاده افزود: ۲۱۰ هزار نفر از معلمان مدارس غیردولتی که به صورت نیروی آزاد هستند، باید در کلاس‌های ضمن خدمت حاضر می‌شدند؛ بنابراین تعداد بسیار است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین