|

تعطیلی مدارس در این استان | تعطیلی مدارس کوهرنگ آموزش را مجازی کرد

مدارس شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری به دلیل بارش سنگین برف، روز شنبه غیرحضوری شد.

تعطیلی مدارس در این استان | تعطیلی مدارس کوهرنگ آموزش را مجازی کرد
کد مطلب : 42413

خبرنگار: علی طاهری

بارش سنگین برف مدارس کوهرنگ را تعطیل کرد

مدارس شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری به دلیل بارش سنگین برف، روز شنبه غیرحضوری شد.

فرماندار کوهرنگ گفت: فعالیت مدارس این شهرستان به دلیل برودت هوا و بارش سنگین برف و یخبندان در همه مقاطع تحصیلی و در ۲ نوبت صبح و عصر روز شنبه هفتم بهمن ۱۴۰۲ به‌صورت غیرحضوری خواهد بود.

شهباز اکبری تاکید کرد: به اطلاع دانش‌آموزان، اولیا و فرهنگیان می‌رساند با توجه به بارش برف، لغزندگی معابر و یخبندان، فعالیت آموزشی مدارس این‌شهرستان روز شنبه هفتم بهمن‌ماه جاری بر بستر فضای مجازی "شاد"خواهد بود.

خبر مرتبطمدارس سه شهرستان اصفهان تعطیل شد

مدارس سه شهرستان اصفهان تعطیل شد

اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تعطیلی همه مدارس سه شهرستان سمیرم، فریدونشهر وبویین میاندشت خبر داد.

وی افزود: همچنین فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان کوهرنگ در روز شنبه با تاخیر و از ساعت ۹ صبح آغاز خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، یک سامانه بارشی روز جمعه در چهارمحال و بختیاری فعال شد که تا روز شنبه ادامه داردو با توجه به شدت بارش‌ها هشدار سطح نارنجی برای این سامانه صادر شده است.

بارش برف و باران، رعد و برق، وزش باد به‌نسبت شدید، کولاک برف در گردنه‌ها و مناطق برف‌گیر کاهش دید، احتمال سقوط بهمن، پدیده مه‌گرفتگی و کاهش دما از مهم‌ترین مخاطره‌های این سامانه بارشی در چهارمحال و بختیاری به‌شمار می‌رود.

منطقه اثر این سامانه بارشی در تمامی مناطق چهارمحال و بختیاری است و به‌دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان لغزندگی جاده‌ها و معابر، اختلال در تردد به‌ویژه مناطق کوهستانی، اختلال در فعالیت‌های ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، کولاک برف و کاهش دید در نواحی برف‌گیر و گردنه‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و خسارت‌های ناشی از وزش باد به‌نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود.

در این مدت پرهیز از سفرهای غیرضروری، احتیاط در رانندگی و به‌همراه داشتن تجهیزات ایمنی لازم مانند زنجیر چرخ، آمادگی راهداری به‌منظور برف‌روبی در گردنه‌ها و مناطق سردسیر، توقف فعالیت‌های کوهنوردی، مقاوم‌سازی سازه‌های سبک و موقت به‌علت بارش برف، صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، تنظیم آب ورودی استخرهای پرورش ماهی و سایر اقدامات پیشگیرانه مورد توجه جدی باشد.

هشدار سطح زرد هواشناسی به‌معنای آگاهی و اقدام در صورت نیاز است و در این سطح از هشدار احتمال وجود خسارت یا خسارت‌های نقطه‌ای وجود دارد.

در هشدار سطح نارنجی به‌مفهوم اقدام ضروری، احتمال خسارت گسترده، زیاد است و در هشدار سطح قرمز باید اقدام فوری و همه‌جانبه در خصوص مهار و کنترل خسارت‌های گسترده انجام شود.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین