|

سود سهام به حساب نیم میلیون سهامدار واریز شد | سامانه سجام سهام چیست؟

در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته اول بهمن ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۶ ناشر سود سنواتی و ۵ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده‌اند.

سود سهام به حساب نیم میلیون سهامدار واریز شد | سامانه سجام سهام چیست؟
کد مطلب : 42443

خبرنگار: علی طاهری

براساس اعلام سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، ۱۱ ناشر سود سنواتی و جاری صاحبان سهام خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام برای ۵۰۲ هزار سهامدار در اولین هفته بهمن ماه واریز کردند.

واریز سود سهام به حساب نیم میلیون سهامدار 

به نقل از سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته اول بهمن ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۶ ناشر سود سنواتی و ۵ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده‌اند.

واریز سود سنواتی ۶ شرکت

براساس این گزارش، در این دوره زمانی، ۶ شرکت‌ «صنایع‌ سرام ‌آرا،گروه‌ صنعتی‌ سپاهان، پویا زرکان‌ آق‌دره، بازرگانی ‌و تولیدی‌ مرجان ‌کار، گروه ‌دارویی‌ برکت و موتوژن» سود سنواتی ۷۳ هزار سهامدار را که شامل ۱۴۶ میلیارد و ۹۲۱ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

واریز سود جاری ۵ شرکت

همچنین تا پایان هفته اول بهمن ماه امسال، ۵ ناشر «سرمایه‌گذاری ‌امین‌ توان ‌آفرین‌ساز، پست‌ پیشگامان‌ بادپا، سرمایه‌ گذاری‌ شاهد، شرکت ‌مهندسی ‌ساختمان‌ و تاسیسات ‌راه‌آهن و ایرکاپارت ‌صنعت» سود جاری ۴۲۹ هزار سهامدار که شامل ۱۲۶ میلیارد و ۲۲ میلیون تومان می‌شود را از طریق سامانه سجام واریز کردند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین