|

زمان واریز یارانه بهمن ماه 1402 | یارانه بهمن چقدر شد؟

زمان واریز یارانه بهمن ماه 1402 مشخص شد.

زمان واریز یارانه بهمن ماه 1402 | یارانه بهمن چقدر شد؟
کد مطلب : 42444

زمان واریز یارانه بهمن ماه 1402 مشخص شد.

یارانه کمک‌معیشتی مرحله ۱۵۵ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همچون ماه‌های گذشته، بیستم دی واریز و از ساعت ۱۲ بامداد ، بیست‌ویکم دی قابل برداشت است.

سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و سرپرستان خانوار جز دهک‌های چهارم تا نهم، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب خود درآورند. این واریزی‌ها قابل برداشت از روز پنجشنبه، بیست‌ویکم دی خواهند بود.

  تاریخ واریز کالابرگ الکترونیکی نیز به دهها تا پایان دی ماه ۱۴۰۲ میلادی می‌تواند انجام شود. سامانه استعلام یارانه با کد ملی، سرپرستان خانوار را قادر می‌سازد که به اطلاعات خود درباره دهک اقتصادی خانوار و اطلاعات مرتبط با دریافت یارانه دسترسی پیدا کنند.

همچنین، سامانه حمایت معیشتی امکان مراجعه و انجام اعتراض را برای کسانی که تصور می‌کنند به اشتباه از طرح هدفمندی یارانه‌ها حذف شده یا جزو واجدین شرایط یارانه معیشتی قرار نگرفته‌اند، فراهم کرده است.

یستم هر ماه مبلغ ۲۷ هزار میلیارد تومان (همت) یارانه نقدی برای ۷۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مجموع جمعیت بیش از ۸۵ میلیون نفری کشور واریز می‌شود.

این مبلغ فقط یارانه نقدی تعلق گرفته به خانوارهای ایرانی در سطح عمومی بوده چرا که در ادامه دو طرح پرداخت یارانه به کودکان و زنان باردار و شیرده به آن اضافه شده است.

در طرح پرداخت یارانه به کودکان دارای سوءتغذیه ۷ دهک نخست کشور، ماهانه مبلغ یک میلیون تومان به کودکان متعلق به دهک اول تا پنجم و ۶۰۰ هزار تومان به کودکان با وزن پایین دو دهک ششم و هفتم تعلق می‌گیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین