|

یارانه

شارژ حساب کالابرگ خانوار یارانه بگیر | 320 هزار تومان یارانه تشویقی

با خرید 200 هزار تومانی از یارانه تشویقی 120 هزار تومانی بهره ببرید

شارژ حساب کالابرگ خانوار یارانه بگیر | 320 هزار تومان یارانه تشویقی
کد مطلب : 42572

خبرنگار: علی طاهری

مشاور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگویی رادیویی گفت: در راستای سیاست‌های حمایتی و رفاهی دولت و امنیت غذایی مردم طرح فناورانه کالابرگ الکترونیکی یارانه شکل گرفته و در مسیر توسعه است.

در خرداد ماه که طرح آغاز شد تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای متصل به طرح ۲۵ هزار عدد بود و در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار فروشگاه و ۴۰۰ فروشگاه تعاون روستایی به طرح متصل شده است.

وی با ذکر این مطلب که فروشگاه‌ها کاملاً در حال توسعه هستند و ماهانه به تعداد فروشگاه‌های محلی و زنجیره‌ای افزوده می‌شود، گفت: با رایزنی که در حال انجام است امیدوارم که این حوزه توسعه بیشتری یابد.

وی اظهار کرد: هر کسی از یارانه خود ۲۰۰ هزار تومان از این دریچه هزینه کند می‌تواند از ۱۲۰ هزار تومان مشوق‌های دولتی بهره مند شود.

یحیوی یادآور شد: مردم در صورت نارضایتی در عرصه یارانه می‌توانند با مراجعه به سامانه حمایت اعتراض خود را ثبت کنند و این سامانه نیز به شکل ۲۴ ساعته در حال خدمت رسانی است./

 اعتبار کالابرگ چه کسانی امروز شارژ می‌شود؟

طرح ارتقای امنیت غذایی کودکان یکی از طرح‌های حمایتی دولت از خانوار‌ها است که در قالب کالابرگ اجرا می‌شود.

بر اساس این طرح اعتبار حساب سرپرستان خانوار دهک یک تا پنج دارای کودک زیر ۵ سال، به ازای هر کودک دارای کوتاهی قد، کم وزنی و یا لاغری شدید، ماهانه یک میلیون تومان شارژ می‌شود که این رقم برای دهک‌های ششم و هفتم مبلغ ۶۰۰ هزار تومان است.

 خانوارهای مشمول با استفاده از این اعتبار می‌توانند علاوه بر ۱۱ قلم تعریف شده در طرح کالابرگ، خرما، سیب، هویج، کدو سبز، پیاز، گوجه فرنگی، عدس و مغزدانه نیز خرید کنند و قابلیت نقد کردن ندارد.

علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اکنون حدود ۶۱ میلیون نفر از جمعیت ایران تحت پوشش طرح کالابرگ هستند.

وی اظهار کرد: همزمان با میلاد امام علی (ع) و روز پدر شارژ اعتبار طرح امنیت غذایی کودکان زیر ۵ سال برای ۲ ماه انجام می‌شود و در این طرح برای هر کودک زیر ۵ سال که مشمول طرح امنیت غذایی کودکان است، دو برابر مبلغ ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

عسگریان افزود: کودکان مشمول این طرح در دهک یک تا ۵ مبلغ یک میلیون تومان و دهک‌های ۶ و ۷ مبلغ ۶۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این طرح تا کنون در سه مرحله انجام شده است که در مرحله اول ۱۴۵ هزار کودک توسط وزارت بهداشت شناسایی و معرفی شد و اعتبار ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ در حساب سرپرست کودک شارژ شد.

وی افزود: ماه قبل ۱۵۱ هزار نفر معرفی شدند که این تعداد ۱۳۰ هزار و ۵۰۰ کودک مشمول طرح شدند و مرحله سوم این طرح همزمان با میلاد امام علی (ع) و روز پدر انجام می‌شود که در این مرحله اعتبار سرپرست خانوار ۱۳۱ هزار و ۸۳۰ کودک مشمول این طرح شارژ خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت رفاه در طرح امنیت غذایی کودکان، خانواده دو ماه فرصت دارد تا اقلام را براساس اولویت‌بندی انتخاب و برای کودک خود خریداری کند و هر ۶ ماه یکبار وزارت بهداشت کودکان را بررسی می‌کند و اگر کودکی رشد نکرده باشد، خانواده فراخوانده می‌شود.

وزارت بهداشت آن را به وزارت رفاه گزارش می‌کند و وزارت رفاه جلوی اعتبار را تا زمانی که اطمینان پیدا کند که سرپرست خانوار توجیه شده و آن را برای کودک خود در مرحله بعد هزینه می‌کند، مسدود می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین