|

حقوق کارگران

افزایش حقوق کارگران سال 1403 از زبان وزیر کار | حقوق کارگران به 15 میلیون رسید

​وزیر کار در جدیدترین اظهاراتش از میانگین افزایش حقوق‌ها برای سال آینده که ظاهرا بیشتر از 20 درصد است خبر داد.

افزایش حقوق کارگران سال 1403 از زبان وزیر کار | حقوق کارگران به 15 میلیون رسید
کد مطلب : 42603

وزیر کار در جدیدترین اظهاراتش از میانگین افزایش حقوق‌ها برای سال آینده که ظاهرا بیشتر از 20 درصد است خبر داد.

میزان افزایش حقوق سال 1403 از زبان وزیر کار

کمتر از دو ماه به پایان سال مانده است اما هنوز تکلیف حقوق کارمندان دولت، بازنشستگان و کارگران مشخص نشده است. سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جدیدترین اظهاراتش در واکنش به اظهارنظرها در خصوص اختلاف نرخ تورم و میزان افزایش حقوق برای سال آینده، گفت: افزایش حقوق برای سال آینده 20 درصد نیست و علاوه بر 20 درصد، امتیازات ردیف اول و دوم را هم اضافه کرده‌اند و میانگین افزایش حقوق‌ها بیشتر از این رقم است.تورم هم طبق آخرین آمار، 44 درصد است.

او با تأکید بر اینکه میانگین افزایش حقوق‌ها برای سال آینده بیشتر از 20 درصد است، افزود: تمام تلاش دولت این است که تعادلی در دریافتی‌ها به وجود بیاورد و بتواند حداقل‌بگیرها را به حداقل دریافتی نرخ فقر برساند تا به سفره‌ آنها آسیب وارد نشود.

مرتضوی با اشاره به اینکه دولت برای افزایش توان اقشار کم‌درآمد برنامه‌های حمایتی هم دارد، تصریح کرد: ما باید به مقوله «خط فقر» توجه داشته باشیم. بالأخره یک کسی در شرکتی 20 یا 30 درصد حقوقش اضافه می‌شود و امکان دارد مجموعه دریافتی مستمر و غیرمستمر او بالا باشد و آن 20 درصد خیلی بالاتر از مباحثی خواهد بود که مطرح می‌شود.

او افزود: اساسا اگر می‌خواهیم به مقوله سفره مردم توجه کنیم، باید تعریف واضح و جامعی از نرخ فقر داشته باشیم. بحث نرخ فقر و تکافل اجتماعی در دستور کار وزارت تعاون قرار گرفته و آمارش هم در آینده نزدیک منتشر خواهد شد. همه تلاش دولت این است که دهک‌های کم درآمد جامعه که به هر نحوی درآمد آنها از نرخ فقر پایین‌تر است، به حداکثر دریافتی برساند؛ که نرخ فقر را پوشش بدهد. یعنی تعادلی در دریافتی‌ها به وجود بیاورد و بتواند حداقل‌بگیرها را به حداقل دریافتی نرخ فقر برساند تا به سفره‌ آنها آسیب وارد نشود.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین