|

کارمندان دولت

خبر مهم درباره میزان عیدی کارمندان دولت | کارمندان دولت سوپرایز شدند

معاون رئیس جمهور از پرداخت عیدی کارمندان خبر داد.

خبر مهم درباره میزان عیدی کارمندان دولت | کارمندان دولت سوپرایز شدند
کد مطلب : 42629

خبرنگار: علی طاهری

معاون رئیس جمهور از پرداخت عیدی کارمندان خبر داد.

خبر مهم درباره میزان عیدی کارمندان دولت 

به تازگی داود منظور رئیس سازان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور اعلام کرده: خبر خوش برای کارمندان دولت این است عیدی آنها را حداکثر تا یک هفته آینده پرداخت می‌شود.

 درخصوص عیدی کارگران طبق قانون، میبایست مبلغ تعیین شده به عنوان عیدی از ٢ برابر حداقل حقوق قانون کار کمتر نباشد، حداکثر عیدی می‌تواند تا سه برابر حداقل حقوق ماهانه کارگر پرداخت شود.

میانگین ارزش معاملات خرد سهام در هفته اخیر کاهش یافت و تا کانال 4 هزار میلیارد تومان پایین آمد.

از سوی دیگر ضوابط کلی نحوه پرداخت و میزان عیدی به کارمندان دولت، به موجب ماده واحده قانونی نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مشخص شده است که در سال هزار و سیصد و هفتاد و چهار به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. البته بر اساس ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال گذشته و بخشنامه عیدی، مبلغ عیدی کارمندان، ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل یک میلیون و ششصد هزار تومان پیش ‌بینی شده بود.

لازم به ذکر است، در خصوص کارمندان دولت باهرنوع مدرک تحصیلی و رده خدمتی، عیدی آنها طبق ماده ۷۵قانون مدیریت خدمات کشوری، معادل۵۰۰۰ امتیاز است.

باتوجه به اینکه درسال ۱۴۰۲ضریب حقوقی کارمندان دولت معادل عدد ۴۰۲۴میباشد باضرب امتیاز عیدی درضریب حقوقی، عیدی پایان سال کارمندان دولت مشخص میشود.

البته دولت این اختیار را داردکه عیدی کارکنان دولت را بیشتر از مبلغ تعیین شده درقانون مدیریت خدمات کشوری قرار دهد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین