|

زمان احتمالی پرداخت عیدی کارمندان مشخص شد | جدول عیدی کارمندان

در این مطلب نحوه محاسبه عیدی کارکنان دولت شرح داده شده است.

زمان احتمالی پرداخت عیدی کارمندان مشخص شد  | جدول عیدی کارمندان
کد مطلب : 42641

خبرنگار: علی طاهری

در این مطلب نحوه محاسبه عیدی کارکنان دولت شرح داده شده است.

با توجه به ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ضریب حقوقی سال جاری (۴،۰۲۴) میزان حداقل مبلغ عیدی کارمندان دولت که در بهمن ماه ۱۴۰۲ قابل پرداخت خواهد بود، حدود ۲ میلیون تومان تخمین زده می شود هرچند رقم قطعی از سوی هیئت دولت تصویب می شود.

بر اساس ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، امتیاز عیدی پایان سال کارمندان، بازنشستگان و موظفین، معادل ۵،۰۰۰ امتیاز تعیین شده است و با اعمال ضریب حقوق، میزان رقم ریالی آن بدست می‌آید. همانطور که در جدول زیر مشخص است، با توجه به ضریب حقوقی سال جاری (۴،۰۲۴)، مبلغ رقم عیدی پایان سال حداقل ۲،۰۱۲،۰۰۰ تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است، در سنوات اخیر، رشد رقم ضریب ریالی تناسبی با نرخ تورم  نداشته است.

دولت در دو سال اخیر و برای جبران بخشی از این عقب ماندگی، عیدی کارکنان دولت را بر اساس قاعده جدید (مبالغ بالاتر برای کارکنان مشمول عائله‌مندی و اولاد) محاسبه و پرداخت نموده است.

در صورت تکرار رویه دو سال اخیر، پیش‌بینی می‌شود که رقم عیدی کارمندان در سال جاری، شامل یک مبلغ ثابت نزدیک به دو میلیون تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد. همچنین  به ازای عائله مندی و به ازای هر فرزندنیز مبلغی  تعیین و پرداخت خواهد شد. بر این اساس یک گمان زنی اولیه حاکی از پرداخت رقم نزدیک به ۳ میلیون تومان به عنوان مجموع رقم عیدی ۱۴۰۲ خواهد بود.

گفتنی است، رئیس سازمان برنامه نیز از پرداخت عیدی کارمندان در هفته پیش رو خبر داده است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین