|

فرهنگیان

ساخت مسکن ارزان برای فرهنگیان | جذب فرزندان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اولویت‌ها را سودآوری، شفافیت مالی و افزایش بهره‌وری اعلام کرد و گفت: طرح نهضت و ساخت مسکن ارزان برای فرهنگیان مدنظر است.

ساخت مسکن ارزان برای فرهنگیان | جذب فرزندان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان
کد مطلب : 42662

خبرنگار : علی طاهری

مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اولویت‌ها را سودآوری، شفافیت مالی و افزایش بهره‌وری اعلام کرد و گفت: طرح نهضت و ساخت مسکن ارزان برای فرهنگیان مدنظر است.

محسن احمدی در جمع مدیران عامل هلدینگ‌های پنج‌گانه و معاونان و مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال، مولدسازی دارایی‌ها، اتمام طرح‌های نیمه تمام، اجرای دقیق موازین حاکمیت شرکتی، تخصص‌گرایی و افزایش سلامت و انضباط مالی و سازمانی را در کنار توجه به منزلت و معیشت فرهنگیان از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی دوره جدید مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد.

وی با اشاره به ماموریت‌های کلان صندوق، به ضرورت افزایش سودآوری به منظور ارتقاء ارزش دارایی‌ها و استفاده بهینه از فرصت‌های اقتصادی تأکید کرد و افزود: در همه  هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه باید ضمن سودآوری پایدار و ارزشمند، در مسیر خلق منابع پایدار و اطمینان‌بخش حرکت کنیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و مولدسازی دارایی‌ها، افزایش شفافیت مالی و اداری و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی را لازمه تبدیل شدن صندوق ذخیره فرهنگیان به الگوی بنگاه‌داری نوین بیان کرد و گفت: افزایش سلامت کاری و هم‌افزایی بین‌بخشی به منظور توسعه نظام حاکمیت شرکتی مورد تاکید است.

ادغام و انحلال شرکت‌های زیان‌ده

احمدی، ادغام یا انحلال برخی شرکت‌های زیان‌ده یا توسعه و تکمیل برخی طرح‌ها را در راستای هم‌افزایی بین‌بنگاهی دانسته و بر ضرورت ساماندهی امور از محل منابع درون‌زا تأکید کرد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از انتظارات جامعه فرهنگیان، دولت و وزارت آموزش و پرورش از این صندوق را افزایش کنترل‌های داخلی و نظارت هوشمند و مستمر بر فعالیت‌های مالی و بازرگانی شرکت‌های تابعه برشمرد.

مدیران باانگیزه جایگزین انتصاب‌های سفارشی

وی یادآور شد: کسانی که با سلامت، پاکدستی و مسئولیت‌پذیری مأموریت‌های اصلی محوله را به انجام می‌رسانند مشکلی برای ادامه فعالیت در صندوق نخواهند داشت، اما انتصاب‌های سفارشی و غیرتخصصی پذیرفته نیست و مدیران شایسته، متخصص و باانگیزه جایگزین خواهند داد.

اولویت جذب فرزندان معلمان

احمدی صندوق ذخیره فرهنگیان را صندوقی بین‌نسلی و متعلق به آحاد جامعه فرهنگیان کشور دانست که باید برای نسل‌های بعدی به خوبی محافظت شود، لذا باید بسترهای مناسب برای پرورش مدیران جوان و کارآمد با اولویت جذب فرزندان نخبه و تحصیل‌کرده متخصص از میان خانواده معلمان در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با تأکید بر اصل شفافیت و ضرورت نظارت و مبارزه همه‌جانبه با فساد گفت: در ادوار گذشته هر زمان و هرجا که ابهام، عدم شفافیت و تاریکی بر روند فعالیت‌ها سایه افکنده بود، آسیب‌های جبران‌ناپذیری بر پیکره این صندوق وارد ساخته و نهایتاً علاوه بر خسارات مالی، وجهه و اعتبار صندوق را نیز خدشه‌دار کرده است، از این رو مسئولیت داریم با افزایش شفافیت و سلامت در جهت احیاء برند این موسسه تلاش مضاعف کنیم.

استمرار طرح ارزش مالکانه، طرح‌های معیشتی برای فرهنگیان

احمدی در پایان سخنان خود بار دیگر بر ضرورت توجه جدی به منزلت و معیشت صاحبان این صندوق تأکید کرد و گفت: اقدامات خوبی برای بهبود خدمت‌رسانی به فرهنگیان عضو صورت گرفته که در این خصوص از تلاش‌های گذشتگان قدردانی می‌کنیم اما لازم است روند خدمت‌گزاری و خدمات دهی شتاب بیشتری گرفته و تلاش همه‌جانبه‌ای برای انجام اقدامات شایسته‌تر صورت پذیرد.

وی آماده‌سازی فوری شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای ورود به بازار سرمایه و پذیرش در بورس اوراق بهادار را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اجرای دقیق و سریع باقیمانده طرح ارزش مالکانه مهم‌ترین اقدام در این راستا به شمار می‌آید.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین از برنامه‌ریزی برای احیاء بانک سرمایه با هدف استفاده مطلوب فرهنگیان از ظرفیت این بنگاه و بهره‌مندی از طرح‌های نوین بیمه‌های عمر و زندگی در بیمه معلم برای آینده بهتر و آرامش بیشتر اعضاء خبر داد.

وی بیان کرد: طرح‌های متنوع دیگری نظیر طرح نهضت و ساخت مسکن ارزان برای فرهنگیان، ارائه انواع کارت‌های اعتباری، منزلت و کارت رفاهی برای خرید جهیزیه فرزندان و طرح خرید اقساطی کالا و لوازم خانگی و خدمات لیزینگ خودرو و برگزاری تورهای دسته‌جمعی ارزان‌قیمت از جمله طرح‌هایی است که در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین