|

واردات خودرو

خبر مهم درباره واردات خودرو توسط جانبازان | شرایط واردات خودرو تغییر کرد

جانبازان مشمول به سه گروه دسته بندی شده اند؛ گروه نخست جانبازان ۷۰ درصد ویژه هستند که می‌توانند خودرویی به ارزش ۳۵ هزار یورو وارد کنند.

خبر مهم درباره واردات خودرو توسط جانبازان | شرایط  واردات خودرو تغییر کرد
کد مطلب : 42705

محسن بزرگی، معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بندرعباس اظهار کرد: پیش از این، جانبازان قطع دو دست از مچ یا قطع دو پا از مچ یا قطع نخاع، جانباز ویژه تلقی می‌شدند که در قالب اصلاحیه ماده ۱۷، جانبازان با دوچشم نابینا و همچنین جانبازان با ترکیبی از آسیب‌های چشم، دست و پا هم جانباز ویژه تلقی می‌شوند.

خبر مهم درباره واردات خودرو توسط جانبازان

 به عنوان مثال جانبازی که یک چشم و یک دست یا یک چشم و یک پا یا یک دست و یک پای خود را دست داده است، جانباز ویژه تلقی می‌شود که با این آیین‌نامه، واردات خودرو شامل شمار بیشتری از جانبازان خواهد شد.

بزرگی تصریح کرد: جانبازان مشمول به سه گروه دسته بندی شده اند؛ گروه نخست جانبازان ۷۰ درصد ویژه هستند که می‌توانند خودرویی به ارزش ۳۵ هزار یورو وارد کنند. گروه دوم جانبازان ۷۰ درصد که وصف ویژه ندارند، می‌توانند خودرو تا ۳۰ هزار یورو و گروه سوم نیز جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد هستند که امکان وارد کردن خودروی ۲۵ هزار یورویی دارند.

وی با بیان این که جانبازان از ابتدا امکان خرید و فروش حواله واردات خودرو دارند، ادامه داد: پیش از این جانبازان نمی‌توانستند تا ۵ سال خودروی وارداتی را بفروشند. بر اساس ماده ۱۷ جانبازان فقط می‌توانستند از طریق شرکت‌ها خودرو وارد کنند که هم اکنون با اصلاح این ماده، اجازه واردات خودرو به خود شخص جانبازان نیز داده شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین