|

یارانه

شارژ مجدد کالا برگ ۲۲۰۰۰۰ تومانی یارانه در این تاریخ | تاریخ پرداخت یارانه اسفند ماه

در طرح فجرانه کالابرگ، دومین مرحله برای ۷ دهک درآمدی از تاریخ ۱۷ اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود. براساس اعلام وزارت رفاه، هر فرد برای خرید ۱۱ قلم کالا اساسی مبلغ ۲۲۰۰۰۰ تومانی شارژ خواهد شد.

شارژ مجدد کالا برگ ۲۲۰۰۰۰ تومانی یارانه در این تاریخ | تاریخ پرداخت یارانه اسفند ماه
کد مطلب : 43093

خبرنگار: علی طاهری

در طرح فجرانه کالابرگ، دومین مرحله برای ۷ دهک درآمدی از تاریخ ۱۷ اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود. براساس اعلام وزارت رفاه، هر فرد برای خرید ۱۱ قلم کالا اساسی مبلغ ۲۲۰۰۰۰ تومانی یارانه شارژ خواهد شد.

طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی از تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری آغاز شده است و براساس اظهارات مسئولان وزارت رفاه، این طرح تا تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. در این طرح، دهک‌های اول تا هفتم مشمول کالابرگ الکترونیکی فجرانه می‌شوند.

مشولان این طرح پس از شارژ اعتبار ۲۲۰ هزار تومانی در هر ماه، یک ماه فرصت دارند که از اعتبار اشاره شده استفاده کنند. به‌عنوان مثال مشمولان طرح از اعتبار ۱۷ بهمن تا ۱۷ اسفند‌ماه فرصت استفاده دارند و پس از آن این اعتبار حذف خواهد شد و در ادامه مشمولان باید از اعتبار ۲۲۰ هزار تومانی ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ استفاده کنند.

براساس اعلام وزارت رفاه، دومین مرحله از اجرای طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی از ۱۷ اسفندماه سال جاری آغاز خواهد شد و در این مرحله نیز مبلغ ۲۲۰ هزار تومانی برای ۷ دهک درآمدی شارژ خواهد شد و مشمولان مجدداً یک‌ماه فرصت استفاده از این اعتبار را دارند.

علیرضا عسگریان؛ معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره استفاده خانواده‌ها از اعتبار ۲۲۰ هزار تومانی گفت: سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به سایت «حمایت» از نحوه دهک‌بندی خود مطلع شوند. تنها سرپرستان خانوار می‌توانند به این سامانه مراجعه و پس از دریافت کد به صورت پیامکی از طریق تلفن همراه، سایر فرایند‌های خود را در این سامانه پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه ۲۲۰ هزار فروشگاه و مغازه به طرح متصل شده‌اند، افزود: مشمولان برای اطلاع از موقعیت جغرافیایی، آدرس و اطلاعات مربوط به فروشگاه‌ها و مغازه‌های متصل به طرح کالابرگ می‌توانند به برنامه کاربردی «شما» مراجعه کنند. تمام اطلاعات مربوط به طرح کالابرگ در این برنامه وجود دارد.

سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درباره میزان استفاده خانواده‌های مشمول از این طرح گفت: ۶۱ میلیون نفر در ۷ دهک درآمدی مشمول این طرح هستند که تاکنون ۳۷ میلیون نفر (۶۲/۵ درصد) از این طرح استفاده کرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین