|

زمین

خبر خوش به متقاضیان دریافت زمین | برای زمین اقدام کنید

تا پایان دولت سیزدهم، به ۲ میلیون متقاضی، زمین روستایی و شهری واگذار می شود .

خبر خوش به متقاضیان دریافت زمین | برای زمین اقدام کنید
کد مطلب : 43269

تا پایان دولت سیزدهم، به ۲ میلیون متقاضی، زمین روستایی و شهری واگذار می شود .

خبر خوش به متقاضیان دریافت زمین

ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، گفت: برنامه امسال و سال آینده تأمین زمین برای ۲ میلیون متقاضی است که نیمی از آن اراضی در روستاها و نیم دیگر در شهرها واگذار خواهد شد. به دلیل قدردانی از خانواده‌های ایثارگران، این واگذاری‌ها در طرح جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن شامل خانواده‌های ایثارگران نیز خواهد شد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن ادامه داد: برنامه امسال برای واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت، واگذاری زمین به ۷۰ هزار متقاضی بوده که هم‌اکنون بیش از ۷۰ هزار قطعه واگذار و بیش از ظرفیت انجام شده است.

نوروزی توضیح داد: در قانون اجاره‌بها در ماده ۱۴ که اخیراً در شورای نگهبان تصویب شد تاکید شده است که چنانچه زمینی واگذار شود تا قبل از پایان ساخت و فروش امتیاز نهضت ملی، امکان نقل و انتقال به هر صورتی از جمله فروش رسمی، وکالتی، هبه و … وجود ندارد و در صورت واگذاری معامله صورت گرفته در محاکم قضائی و ادارات پذیرفته نخواهد شد.

وی تصریح کرد: امتیاز نهضت ملی مسکن تا قبل از اتمام ساخت امکان نقل و انتقال ندارد. پیشرفت ساخت و ساز در پروژه‌هایی که مدیریت ساخت توسط مردم انجام می‌شود در مقایسه با پروژه‌های انبوه‌سازی بیشتر است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین