|

خودرو

شوک عجیب ایران خودرو به متقاضیانش | قیمت کارخانه ای این خودرو کاهش یافت

ایران خودرویی ها از قیمت جدید سورن پلاس با موتور XU7P رونمایی کردند. رونمایی که متقاضیان را سوپرایز کرد.

شوک عجیب ایران خودرو به متقاضیانش  | قیمت کارخانه ای این خودرو کاهش یافت
کد مطلب : 43270

ایران خودرویی ها از قیمت جدید سورن پلاس با موتور XU7P رونمایی کردند. رونمایی که متقاضیان را سوپرایز کرد.

شوک عجیب ایران خودرو به متقاضیانش 

  قیمت سورن پلاس با موتور XU7P در کارخانه با افت همراه شد. آن طور که اخبار رسیده نشان می دهند این محصول ایران خودرو افتی حدود 20 میلیون تومانی را در کارخانه تجربه کرده است.

بر این اساس قیمت جدید سورن پلاس با موتور XU7P از حوالی 460 میلیون تومانی به حدود 440 میلیون تومانی رسید.

افت قیمت کارخانه ای خودرو اتفاق جدیدی محسوب می شود و مشخص نیست این اتفاق به چه دلیل رقم خورده اما ایران خودرویی ها تا اطلاع ثانوی این محصول خود را به قیمت حول و حوش 440 میلیون تومان برای خریداران فاکتور می کنند.

کاهش قیمت کارخانه ای خودرو در شرایطی در دستور کار آبی های جاده مخصوص قرار گرفته که شاهد هستیم این شرکت ها به دلیل فروش محصولات خود زیر قیمت تمام شده زیان را در صورت های مالی خود ثبت می کنند.

با توجه به اینکه سورن پلاس با موتور XU7P به عنوان خودروی جایگزین پژو پارس از سوی خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص معرفی شده است این گمانه مطرح شده که ایران خودرویی ها برای ترغیب ثبت نام کنندگان پژو پارس به قبول خودروی جایگزین قیمت کارخانه ای آن را تا حد امکان کاهش داده اند.

چندی پیش وام 100 میلیون تومانی بدون سود برای ثبت نام کنندگان پژو پارس در نظر گرفته شده بود تا به جای خودروی مورد نظر خود سورن پلاس با موتور XU7P را خریداری کنند.

به نظر می رسد کاهش قیمت کارخانه سورن پلاس با موتور XU7P دومین اقدام ایران خودرویی ها برا جلی رضایت ثبت نام کنندگان پژو پارس باشد.

باید منتظر ماند و دید کاهش قیمت سورن پلاس با موتور XU7P در کارخانه با استقبال علاقمندان به پژو پارس مواجه می شود یا اینکه آنها همچنان بر تحویل گرفتن خودروی مورد نظر خود اصرار دارند.

هنوز این اتفاق تاثیری روی قیمت ها ی بازاری این محصول ایران خودرو نگذاشته است. البته برخی فعالان بازار با تاکید بر این نکته که هنوز سورن پلاس با موتور XU7P برای متقاضیان فاکتور نشده معتقدند کاهش 20 میلیون تومانی قیمت یک خودرو در کارخانه تاثیر چندانی روی قیمت بازار ندارد و بعید است شاهد افت قیمت سورن پلاس با موتورXU7P از این مسیر در بازار خودرو باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین