|

قیمت مرغ

قیمت مرغ امروز 19 اسفند در بازار | قیمت مرغ پر درآورد

افزایش قیمت‌ مرغ با توجه به تورم و افزایش قیمت نهاده دامی بوده است.

قیمت مرغ امروز 19 اسفند در بازار | قیمت مرغ پر درآورد
کد مطلب : 43271

خبرنگار علی طاهری

قیمت مرغ امسال همواره محل چالش بود؛ برخی مدعی‌اند که نهاده‌ها گران شده و دلار اثر خود را بر روی این مسأله گذاشته است. اگرچه مقداری از قیمت مرغ در یک ماه اخیر کاسته شده است، اما کماکان گرانی مرغ ادامه دارد.

مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی تهران، درباره قیمت مرغ در یک ماه اخیر به «انتخاب» گفت: ما در یک ماه اخیر کاهش قیمت مرغ داشتیم؛ قیمت مرغ از ۱۰۰ تومان به ۸۵ رسیده است. افزایش قیمت‌های امسال هم با توجه به تورم و افزایش قیمت نهاده دامی بوده است. افزایش قیمت ارز هم در قیمت مرغ دخیل است. وزارت جهاد باید بحث نهاده‌ها را مدیریت کنند.

وی در ادامه درباره وضعیت قیمت مرغ در سال آینده بیان کرد: نرخ سال جدید تصمیم ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد است، اما تا شب عید و پایان ماه رمضان افزایش قیمتی نداریم و تا سقف ۸۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

یوسف خانی درباه میزان مصرف مرغ در کشور گفت: حدود ۸ هزار تن مصرف کشور است و ۱.۸ تن هم مصرف روزانه تهران است. مصرف در ایران متوسط است؛ با توجه به اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز را داشتیم و گوشت قرمز عملاً از سفره بسیاری حذف شده است؛ باعث افزایش مصرف مرغ شده است. امسال قطعاً بخشی از مصرف گوشت به مرغ منتقل می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین