|

کالابرگ

آخرین مهلت استفاده از کالابرگ فجرانه مشخص شد | خانوارهای مشمول کالابرگ بخوانند

بر اساس اعلام وزارت کار، یارانه افرادی که از طرح کالابرگ فجرانه استفاده می‌کنند قطع نمی‌شود و مهلت استفاده از این طرح روز جمعه 17 اسفندماه 1403 به اتمام می‌رسد.

آخرین مهلت استفاده از کالابرگ فجرانه مشخص شد | خانوارهای مشمول  کالابرگ بخوانند
کد مطلب : 43299

بر اساس اعلام وزارت کار، یارانه افرادی که از طرح کالابرگ فجرانه استفاده می‌کنند قطع نمی‌شود و مهلت استفاده از این طرح روز جمعه 17 اسفندماه 1403 به اتمام می‌رسد.

آخرین مهلت استفاده از کالابرگ فجرانه مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز، طرح کالابرگ فجرانه فاز دوم اجرای خود را از روز جمعه 18 اسفند ماه آغاز کرده است. در این طرح که تفاوت چندانی با فاز نخست ندارد، 11 قلم کالا در سبد خرید خانوارهای مشمول قرار می گیرد تا نیاز خود را با قیمت مناسب تری تامین کنند.

خبر مرتبطماه دوم طرح فجرانه کالابرگ ‌الکترونیکی چه زمانی شروع می‌شود؟+جزئیات مهم

ماه دوم طرح فجرانه کالابرگ ‌الکترونیکی چه زمانی شروع می‌شود؟+جزئیات مهم

اقتصادنیوز: ماه دوم طرح کالابرگ الکترونیکی(فجرانه) از ۱۸ام اسفند ماه آغاز می‌شود.

چه اقلامی دریافت می‌کنیم؟

در این طرح، سبد ۱۱ قلمی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز(۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین می‌شود.

در طرح کالابرگ الکترونیکی میزان حمایت دولت از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال (اعتبار تشویقی کالابرگی) به 2 میلیون و 200 هزار ریال افزایش می‌یابد و شرط خرید ۲ میلیون ریال برای دریافت 2 میلیون و 200 هزار  ریال اعتبار تشویقی نیز حذف شده است.

کدام خانوارها مشمول دریافت طرح فجرانه هستند

با اجرای این طرح دهک‌های یک تا هفت درآمدی، مشمول اعتبار جدید می شوند و یارانه‌بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند.

نگران قطع یارانه نباشید

اما برخی نگران حذف یارانه خود در صورت بهره مندی از طرح کالابرگ الکترونیکی شده بودند که در این زمینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: افراد هفت دهک مشمول دریافت یارانه کالابرگ الکترونیکی در صورت استفاده از کالابرگ الکترونیکی با قطع یارانه مواجه نخواهند شد.

بر این اساس، خرید از کالابرگ، شرایط عدم انتفاع از یارانه برای شهروندان ایجاد نمی‌کند و یارانه هیچ کس به خاطر کالابرگ قطع نخواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین