|

لاستیک

خبر داغ از قیمت گذاری لاستیک | حذف قیمت گذاری دستوری لاستیک به زودی

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر گفت: در تلاش هستیم تا مسؤولان را متقاعد کنیم که قیمت گذاری دستوری را حذف کنند. زیرا به دلیل تورم این شیوه قیمت گذاری برای صنعت فرساینده است.

خبر داغ از قیمت گذاری لاستیک | حذف قیمت گذاری دستوری لاستیک به زودی
کد مطلب : 43500

خبرنگار علی طاهری

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر گفت: در تلاش هستیم تا مسؤولان را متقاعد کنیم که قیمت گذاری دستوری لاستیک را حذف کنند. زیرا به دلیل تورم این شیوه قیمت گذاری برای صنعت فرساینده است.

درخواست مهم برای حذف قیمت گذاری دستوری لاستیک

مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در گفت‌وگویی به نقد قیمت‌گذاری دستوری تایر پرداخت و گفت: هر دفعه که مواد اولیه می‌خریم قیمت نسبت به دفعه قبلی که خرید کرده‌ایم، متفاوت شده است در این شرایط ثابت نگه داشتن قیمت فروش امکان پذیر نیست. در واقع به دلیل تورم قیمت مواد اولیه و نهاده‌های تولید قیمت تایر به صورت مستمر افزایش می‌یابد اما قیمت گذاری دستوری باعث می‌شود که قیمت کالای نهایی به صورت پلکانی تغییر کند.

به نقل از مهر تنها افزود: برای تغییر قیمت نیز مدت‌ها باید دوندگی و نامه نگاری با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داشته باشیم. از سویی دیگر با توجه به وضعیت خرید مواد اولیه، مستنداتی که ارائه می‌کنیم برای چند ماه قبل است و به روز نیست.

او ادامه داد: همین بررسی‌ها هم چند وقتی طول می‌کشد که در نهایت منجر می‌شود قیمت فروش نسبت به قیمت تولید عقب تر باشد و نمی‌توانیم سود عادلانه درج شده در قانون را به سهامدار تضمین کنیم و در نهایت جاذبه صنعت برای جلب سهامدار کم می‌شود.

تنها گفت: در تلاش هستیم تا مسؤولان را متقاعد کنیم که قیمت گذاری دستوری را حذف کنند. زیرا به دلیل تورم این شیوه قیمت گذاری برای صنعت فرساینده است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین