|

وام

دریافت این وام نیاز به کارت پایان خدمت ندارد | شرایط دریافت وام

وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ در مقایسه با سال گذشته، تغییراتی مانند افزایش مبلغ و حذف کارت پایان خدمت به عنوان یکی از شروط دریافت وام را دارد.

دریافت این وام نیاز به کارت پایان خدمت ندارد | شرایط دریافت وام
کد مطلب : 43637

خبرنگار: علی طاهری

وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ در مقایسه با سال گذشته، تغییراتی مانند افزایش مبلغ و حذف کارت پایان خدمت به عنوان یکی از شروط دریافت وام را دارد.

دریافت این وام نیاز به کارت پایان خدمت ندارد

برخی از شعب بانکی کشور، داشتن کارت پایان خدمت را جهت دریافت وام ازدواج ضروری اعلام کرده اند. اما تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، یک وام بدون نیاز به کارت پابان خدمت بوده و چنانچه فرد هنوز به خدمت سربازی نرفته باشد، اما متاهل شده است، می توانند جهت دریافت وام ازدواج اقدام نماید.

وام دانشجویی

اگر در دانشگاه دولتی یا آزاد قبول شدید و برای پرداخت هزینه‌های شهریه دانشگاه، خوابگاه، اجاره خانه و البته هر مشکل دیگری که به دانشجوها مربوط باشد، می‌توانید روی دریافت وام دانشجویی حساب باز کنید. بزرگ‌ترین مزیت وام دانشجویی هم این است که نیازی به کارت پایان خدمت ندارد. طبیعتا خیلی از دانشجویان پسر بعد از پایان دوران دبیرستان وارد دانشگاه می‌شوند و فرصتی برای سربازی رفتن نداشته‌اند. پس منطقی نیست که وام دانشجویی را به شرط پایان خدمت به متقاضیان بدهند. برای گرفتن وام دانشجویی نیازی به سربازی رفتن ندارید، اما حواس‌تان باشد که به مشروط‌شده‌ها این وام را نمی‌دهند. اولین قدم برای گرفتن وام دانشجویی هم رفتن به سایت صندوق رفاه دانشجویی است. شرایط گرفتن این تسهیلات را در رده کامل توضیح داده‌ایم و کافی است به صفحه «وام دانشجویی» سر بزنید.

وام فرزندآوری

اگر هنوز سربازی نرفته‌اید اما ازدواج کرده‌اید و آن قدر دل‌تان دریا بوده که بچه‌دار هم شده‌اید، اشکالی ندارد. در عوض همه دردسرها و هزینه‌های بچه‌داری، یک مزیت هم برایتان کنار گذاشته‌اندِ؛ وام فرزندآوری. دریافت وام فرزندآوری به کارت پایان خدمت نیاز ندارد، اما تاریخ تولد کودک خیلی مهم است. تنها فرزندانی که از اول فروردین 1400 به بعد دنیا آمده‌اند، مشمول دریافت وام قرار می‌گیرند. برای دریافت تسهیلات دانشجویی، اولین شرط دانشجو بودن است. گام دوم هم ورود به سایت «صندوق رفاه دانشجویان» و ثبت‌نام در پورتال آن است. برای طی کردن موفق مراحل ثبت نام و انجام مراحل تایید، حتما با شماره تلفن همراهی ثبت‌نام کنید که به نام خودتان است. در نهایت هم یادتان باشد که برای گرفتن این وام نباید شاغل باشید، چون صندوق رفاه دانشجویان وضعیت شغلی شما را استعلام می‌کند و اگر کد بیمه‌ای به نام شما وجود داشته باشد، امکان دریافت وام را ندارید.

وام ازدواج

در سال‌های اخیر مزایای خوبی برای جوانان فراهم شده تا با دغدغه کمتری ازدواج کنند. یکی از این مزیت‌ها آسان‌گیری برای دریافت وام ازدواج است. از ساده‌تر کردن مراحل دریافت وام، تا کمتر شدن تعداد ضامن‌ها و البته افزایش مبلغ وام که برای امسال است (180 میلیون تومان برای هر کدام از زوجین و 220 میلیون تومان برای مردان زیر 25سال و زنان زیر 23سال).  کارمزد 4درصدی این وام و البته اقساط بلندمدت 10ساله هم از دیگر مزایای گرفتن وام ازدواج است. پس اگر هنوز سربازی نرفته‌اید و قصد گرفتن وام ازدواج را دارید،  بدون هیچ مانعی امکان‌پذیر است. اولین کار برای گرفتن تسهیلات ازدواج هم رفتن به سامانه « تسهیلات وام قرض‌الحسنه ازدواج» است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین