|

یارانه

تمدید یارانه مضاعف تا پایان اردیبهشت | یارانه فروردین تغییر کرد

تاریخ واریز یارانه‌ها از این ماه تغییر کرد و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ ها علت این تغییر زمان را انضباط بخشی به زمان پرداخت یارانه‌ها عنوان کرده است.

تمدید یارانه مضاعف تا پایان اردیبهشت | یارانه فروردین تغییر کرد
کد مطلب : 43641

خبرنگار: علی طاهری

تاریخ واریز یارانه‌ها از این ماه تغییر کرد و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ ها علت این تغییر زمان را انضباط بخشی به زمان پرداخت یارانه‌ها عنوان کرده است.

در فروردین ماه ۱۴۰۳ و بعد از نوروز ۱۴۰۳ اقشار مختلف جامعه به ویژه دهک های کم درآمد باید منتظر واریزی های یارانه نقدی مختلف از سوی دولت باشند.

یارانه نقدی فروردین ۱۴۰۳ طبق ماه قبل در سال گذشته در همان تاریخ پرداخت می شود و واریز سومین شارژ ۲۲۰ هزار تومانی کالابرگ در تاریخ ۱۷ الی ۱۸ فروردین همچون ماه های قبل شارژ می شود. بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر و ۳۰۰ هزار تومان برای سایر دهک ها یارانه نقدی به حساب آنان واریز خواهد شد.

این افراد دیگر یارانه نقدی نمی‌گیرند

 تاریخ واریز یارانه ها از این ماه تغییر کرد و سازمان هدفمندسازی یارانه ها علت این تغییر زمان را انضباط بخشی به زمان پرداخت یارانه ها عنوان کرده است.

دهک‌های یک تا 3 روز 25هر ماه یارانه نقدی می‌گیرند

یارانه دهک های یک تا سه ۲۵ هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوار های مشمول سی ام واریز می شود.

از چه زمانی یارانه نقدی معیشتی به آخر ماه موکول شد

در حالی که معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود، مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالابرگ الکترونیکی که ۲۲۰ هزار تومان شده است، ۱۷ بهمن به حساب افراد واریز می شود، در همین روز سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه ای اعلام کرد، از این پس یارانه نقدی و معیشتی از بیستم به آخر ماه موکول شده است.

به این ترتیب یارانه دهک های یک تا سه ۲۵ هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوار های مشمول سی ام واریز می شود.

طرح فجرانه و یارانه تشویقی تا چه زمانی ادامه دارد؟

طرح «فجرانه» با یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومان از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن) تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت) اجرا می شود.

منابع هدفمندسازی یارانه‌ها چه تغییری کرده است؟

این گزارش حاکی است، منابع هدفمندسازی یارانه ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با رشدی ۱۵ درصدی به ۷۵۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه سال گذشته حدود ۶۵۹ هزار میلیارد تومان بوده است. با این حساب یک خانوار ۳ نفره در سال آینده مبلغ ۱ میلیون و ۳۸۰ هزارتومان یارانه نقدی خواهند گرفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین