|

قیمت پراید

قیمت پراید امروز سه شنبه 14 فروردین | قیمت پراید صفر و کار کرده در بازار چند؟

گزارش‌ها نشان می‌دهد که قیمت پراید در حال حاضر در بازار ۳۱۰ میلیون تومان قیمت دارد که نسبت به اول مهرماه، ۴۰ میلیون تومان گران شده است.

قیمت پراید امروز سه شنبه 14 فروردین | قیمت پراید صفر و کار کرده در بازار چند؟
کد مطلب : 43661

خبرنگار: علی طاهری

قیمت پراید هر چند روز ممکن است کمی پایین برود، اما به سرعت به قیمت قبلی باز می‌گردد. این خودرو هر روز قیمتش کاهش می‌یابد و ارزان‌تر می‌شود. اما یک زمانی قیمت پراید ناگهانی افزایش یافت و پایین نیامد. این خودرو یک سال و نیم پیش از تولید خارج شده است، اما مردم همچنان علاقه‌مند به خرید آن هستند و برای همین دوست دارند بدانند قیمت آن چقدر است. برای اطلاع از قیمت روز پراید، می‌توانید در همین صفحه مشاهده کنید.

قیمت پراید امروز جمعه 17 فروردین

قیمت پراید در حال حاضر در بازار ۳۱۰ میلیون تومان قیمت دارد که نسبت به اول مهرماه، ۴۰ میلیون تومان گران شده است.

 بازار خودرو در سال ۱۴۰۲ دو نیمه متفاوت را سپری کرد. در حالی که قیمت خودرو در ابتدای سال در اوج قرار داشت، اما در نیمه سال قیمت‌ها نزولی شده و حتی وارد کانال‌های پایین‌تر می‌شد.

در مقابل در نیمه دوم سال همراه با افزایش قیمت دلار، شرایط بازار خودرو نیز متفاوت شد. آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، پراید ۱۵۱ که در ابتدای سال ۳۱۲ میلیون تومان قیمت داشت، در نیمه سال قیمت آن تا سطح ۲۷۰ میلیون تومان هم پایین آمد، اما پس از آن بازار روندی صعودی گرفت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که قیمت پراید در حال حاضر در بازار ۳۱۰ میلیون تومان قیمت دارد که نسبت به اول مهرماه، ۴۰ میلیون تومان گران شده است.

آن‌طور که اسد کرمی، رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران گفته اسا: بازار خودرو این روزها متاثر از نوسانات قیمت ارز است؛ به طور کلی در کل سال ۱۴۰۲ رکود سنگینی بر بازار حاکم و امید نمایشگاه‌داران به شب عید بود. اما این روزها هم بازار کساد است و خبری از معاملات همیشگی نیست.

وی افزوده؛ این در حالیست که پس از گذر از شب‌های عید در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ که به دلیل شیوع کرونا بازاری نبود نمایشگاه‌داران امیدوار بودند از سال ۱۴۰۱ و پس از آن ضرر آن سال‌ها جبران شود.

کرمی عنوان کرده؛ با این حال نوسانات قیمت ارز سبب شده مردم جرات خرید خودرو نداشته باشند چون قیمت ارز بر قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد و خریداران بیم آن را دارند که پس از خرید با کاهش قیمت ارز متضرر شوند مگر شماری اندکی که زیان‌های چند ده میلیونی برای آنها اهمیت ندارد. اما بیشتر مردم در این وضعیت نوسانات ارزی در معامله خودرو محافظه‌کار می‌شوند.

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران متذکر شده؛ موضوع دیگری که به کساد بازار خودروی شب عید امسال انجامیده کمبود نقدینگی در دست مردم است.تداوم جریان کنونی حاکم بر بازار خودرو احتمالا به افزایش قیمت انواع خودرو در سال ۱۴۰۳ می‌انجامد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین