|

سایپا

سایپا هم وارد بازی جدید شد | پیشنهادی نامعقول برای متقاضیان محصولات سایپا

سایپا قصد دارد به جای خودروی ثبت‌نامی، اتومبیل دیگری را از متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه دریافت کند.

سایپا هم وارد بازی جدید شد | پیشنهادی نامعقول برای متقاضیان محصولات سایپا
کد مطلب : 44079

خنگار: علی طاهری

سایپا قصد دارد به جای خودروی ثبت‌نامی، اتومبیل دیگری را از متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه دریافت کند.

اقتصادسایپا هم وارد بازی جدید شد

گروه شرکت سایپا شرایط پیش‌فروش جدیدی را برای متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه منتشر کرده است. این شرایط پیش‌فروش برای اردیبهشت ۱۴۰۳ به عنوان بخشنامه تبدیل تعهد اعلام شده است. سایپا از متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه می‌خواهد به‌جای خودروی ثبت‌نامی، اتومبیل دیگری را تحویل بگیرند.

پیش از گروه خودروسازی ایران خودرو به علت اینکه خودرو پژو پارس به علت نداشتن و عدم دریافتاستاندارد های ۸۵ گانه از خط تولید خارج شده بود و بر سر دوراهی تولید و عدم تولید قرار گرفته بود از متقاضیان این خودرو محبوب  خود خواسته تا ۳ خودرو دیگر را انتخاب کنند.متن این خبر در زیر آمده است.مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو از پیشنهاد این شرکت به متقاضیان پارس برای جایگزینی این خودرو با سایر محصولات دارای استانداردهای ۸۵ گانه، خبر داد و تاکید کرد که در راستای ایجاد شرایط مناسب پرداخت وجه خودرو برای متقاضیان، امکان پرداخت بخشی از وجه خودرو به صورت اقساطی فراهم است. اواخر دی ماه بود که رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تاکید بر اینکه قانون مربوط به استانداردهای اجباری در صنعت خودرو، قطعا اجرا می‌شود و تولیدکنندگان نیز بایستی خود را با قوانین استاندارد انطباق دهند، اعلام کرد که گروه صنعتی ایران‌خودرو تا نیمه اسفند ماه سال جاری برای خودروی پژو پارس مجوز تولید خواهد داشت و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد.

 چراغ سبز تلخ برای خودرو

گروه‌ خودروسازی سایپا شرایط پیش‌فروش جدیدی را برای متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه منتشر کرده است. شرایط پیش‌ فروش سایپا برای اردیبهشت 1403 درواقع بخشنامه تبدیل تعهد است. سایپا از متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه می‌خواهد به‌جای خودروی ثبت‌نامی، اتومبیل دیگری را تحویل بگیرند.

متقاضیان خرید کوییک GX، کوییک GXR، شاهین G، اطلس G و ساینا با اولویت زمستان ۱۴۰۲ و بهار ۱۴۰۳ می‌توانند از این شرایط استفاده کنند. سایپا برای اطلاع‌رسانی به این گروه از مشتریان، در تاریخ سوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ پیامکی را برای مشتریان خود ارسال کرده است.

سایپا

براساس اعلام سایپا، زمان تحویل خودروها هفته چهارم هر ماه خواهد بود. ارائه طرح تبدیل از سوی سایپا برای چندمین‌بار متوالی، نشان می‌دهد که این شرکت برای تولید خودروهای عرضه‌شده به مشتریان با مشکلات جدی مواجه است. سایپا پس از اجرای مرحله دوم سامانه یکپارچه، روند نامطلوبی در ارائه خودروهای ثبت‌نامی به مشتریان داشته است.

اگر قیمت محصولات سایپا در بازار را مورد بررسی قرار دهید، متوجه روندی عجیب در مورد نرخ خودروهای این شرکت خواهید شد. قیمت برخی خودروها همچون شاهین که روند تولید و عرضه آن‌ها با مشکل مواجه شده است، اختلاف قابل‌توجهی با نرخ بازار آزاد دارد. در سوی دیگر، خودروهایی همچون محصولات خانواده کوییک به‌دلیل عرضه انبوه، سودآوری چندانی برای ثبت‌نام‌کنندگان ندارند. ازاین‌رو، خرید کوییک انتخاب مناسبی برای مصرف‌کنندگان واقعی محسوب می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین