|

وام مسکن

خبر خوش درباره وام ودیعه مسکن | جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران

هم‌زمان با نزدیک شدن به فصل جابه‌جایی‌ها در بازار اجاره مسکن، مستاجران می‌توانند از وام ۴۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود صفر و ۱۸ درصد استفاده کنند.

خبر خوش درباره وام ودیعه مسکن | جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران
کد مطلب : 44402

خبرنگار علی طاهری

خبر خوش درباره وام ودیعه مسکن | جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران 

با نزدیک شدن به فصل جابه‌جایی‌ها در بازار مسکن، بهترین مسیر برای مستأجران جهت در امان ماندن از تأثیر تورم بر بخش مسکن افزایش پول پیش یا همان رهن است، البته در صورتی که موجر موافق با این کار باشد.

در زمان حاضر با مصوبه شورای پول و اعتبار مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن در تهران ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۱۵۰ میلیون تومان، در سایر شهر‌ها ۱۰۰ میلیون تومان و در روستا‌ها ۴۰ میلیون تومان است. نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت آن ۶۰ ماهه است.

از سوی دیگر مطابق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وام ۳۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به‌صورت قرض‌الحسنه به خانوار‌های مشمول پرداخت می‌شود.

مطابق بخشنامه فروردین سال جاری بانک مرکزی این تسهیلات مختص خانواده‌هایی است که از تاریخ یکم فروردین ۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر می‌شوند، بر این اساس پس از اعتبارسنجی متقاضیان و در صورت کافی نبودن اعتبار آن‌ها، به‌منظور تأمین رکن ضامن، مؤسسات اعتباری موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آن‌ها یا سایر دارایی‌های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:پرداخت بیش از ۲۳۶ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن

طبق اظهارات سه روز قبل مدیرکل دفتر طرح‌های نهضت ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی وضعیت پرداخت وام ودیعه با سود ۱۸ درصدی چندان مناسب نبوده است و حدود یک میلیون نفر در صف دریافت تسهیلات مذکور قرار دارند.

سیداحمد خادمیان، مدیرکل دفتر طرح‌های نهضت ملی مسکن در این باره گفته بود: تاکنون یک میلیون و ۶۵۴ هزار و ۳۶ نفر از متقاضیان در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۸۷۵ نفر حائز شرایط دریافت وام ودیعه مسکن شناخته شده‌اند. از این تعداد یک میلیون و ۳۳ هزار و ۳۰۵ نفر برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شده‌اند و بانک‌ها با ۴۴۵ هزار و ۶۸ نفر (۳۰ درصد) قرارداد امضا کرده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به تکلیف قانونی، ضرورت دارد تا بانک‌ها پرداخت تسهیلات را به معرفی‌شدگان سرعت دهند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین