|

بنزین

خبر جدید درباره بنزین | امسال بنزین سه نرخی میشود؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیم دولت برای افزایش قیمت بنزین یا سه‌نرخی کردن آن توضیحاتی ارایه کرد.

خبر جدید درباره بنزین | امسال بنزین سه نرخی میشود؟
کد مطلب : 44429

خبرنگار علی طاهری

خبر جدید درباره بنزین | امسال بنزین سه نرخی میشود؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تبصره هدفمندی با نرخ‌های سال گذشته در نظر گرفته شده است و دولت نباید برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین یا سه نرخی کردن آن داشته باشد. 

مالک شریعتی، نماینده مجلس و عضو کمیسیون انرژی در پاسخ به این سوال که آیا امسال بنزین سه نرخی می‌شود، گفت: این مساله در اختیار دولت است، اما تاکنون دولت مجوزی در رابطه با این موضوع از مجلس دریافت نکرده و حتی برنامه‌ای به مجلس ارائه نشده است. البته باید در نظر داشت که تبصره هدفمندی با نرخ‌های سال گذشته در نظر گرفته شده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: دولت نباید برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین یا سه نرخی کردن آن داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به مهر گفت: بحث ما افزایش قیمت نیست بلکه مدیریت مصرف است و کسی که مازاد مصرف داشته باشد باید قیمت بالا تری بپردازد.

این نماینده مجلس همچنین اخیرا" در بحث افزایش قیمت بنزین به ماجرای اختصاص سهمیه بنزین به کد ملی اشاره کرده است؛ «موضوعی که با توجه به قاچاق گسترده سوخت از کشور، مساله‌ای قابل تامل است.»

شریعتی با اشاره به سیستم ناعادلانه توزیع بنزین که باعث افزایش قاچاق در کشور شده است؛ اعلام کرد: «در کشور بنزین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومانی را وارد می‌کنیم و با قیمت ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ هزار تومان عرضه می‌کنیم که در مرز‌های شرقی کشور قاچاق می‌شود که آمارهای رسمی بیانگر قاچاق روزانه پنج میلیون لیتر بنزین و ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل است.»

به گفته وی بحث توزیع عادلانه حامل های انرژی در ماده ۳۱ لایحه دولت قرار داشت که نیازمند یک تایید از مجلس بود، حساسیت وجود داشت روی این موضوع به همین دلیل بنده پیشنهاد حذف را اعلام کردم چراکه دولت اختیار دارد و نیازمند مصوبه جدید نیست، این سیستم توزیع یک کار اجرایی است و نیاز به قانونگذار ندارد و جز یکی از گزینه های جدی دولت همین موضوع است.

منبع : اقتصادنیوز 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین