|

یارانه

خبر جدید برای یارانه‌بگیران | کدام دهک ها از طرح کالابرگ الکترونیکی حذف میشوند؟

بر اساس اعلام سخنگوی دولت قرار است در مذاکره با مجلس برای منابع مورد نیاز طرح فجرانه تعیین تکلیف شود،، اما هنوز چیزی ابلاغ نشده است.

خبر جدید برای یارانه‌بگیران | کدام دهک ها از طرح کالابرگ الکترونیکی حذف میشوند؟
کد مطلب : 44438

 

خبرنگار علی طاهری

خبر جدید برای یارانه‌بگیران | کدام دهک ها از طرح کالابرگ الکترونیکی حذف میشوند؟

 رضا یحیوی دربر اساس اعلام سخنگوی دولت قرار است در مذاکره با مجلس برای منابع مورد نیاز طرح فجرانه تعیین تکلیف شود،، اما هنوز چیزی ابلاغ نشده است.

پاسخ به این که با توجه به پایان زمان طرح فجرانه سوم کالابرگ تکلیف این طرح به کجا خواهد انجامید؟ اظهار کرد: همانگونه که سحنگوی دولت اعلام کرد، دولت و مجلس در حال مذاکره برای تعیین تکلیف و منابع هستند و دولت مایل به ادامه طرح فجرانه است،، ولی هنوز دستور جدیدی به ما اعلام نشده است. اگر منابع پیش‌بینی شود از تمدید طرح کالابرگ استقبال می‌کنیم؛ بنابراین علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در نشست خبری هفته قبل با اشاره به کاهش نرخ بیکاری و کاهش رشد نقدینگی در این دولت اظهار کرد: دولت سیزدهم در ابتدای فعالیت با مشکلات متعددی در بخش اقتصادی روبه‌رو بود، اما کار‌هایی برای رفع آن‌ها انجام داد کاهش نرخ رشد نقدینگی از ۴۲ به ۲۳ درصد نتیجه این اقدامات بود، بیکاری از قریب ۱۰ درصد به زیر ۸ درصد رسیده که نتیجه اقدامات دولت برای تکمیل بنگاه‌های راکد بوده است، تخصیص ارز به واردات کالا‌های اساسی و تجهیزات تولید را دولت انجام داده است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: اگر منابع لازم در جداول بودجه پیش‌بینی شود، از تمدید طرح کالابرگ استقبال می‌کنیم.

سرنوشت یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی

یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی در شرایطی به طور کامل قابل استفاده است که افراد از تخفیف هر ۱۱ قلم مشمول (ماکارونی، پنیر، مرغ، گوشت، روغن، شکر، شیر و..) استفاده کنند. یعنی دیگر مثل گذشته نیست که فقط از کل یارانه مثلا یک میلیون تومانی دریافتی توسط یک خانوار دو نفره، همه‌ی یارانه حبوبات خرید شده و از یارانه تشویقی هم بهره ببرند. بلکه ۲۲۰ هزار تومان طرح فجرانه مربوط به تخفیف و مابه التفاوت قیمتی کلیه یازده قلم کالای مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی است. یعنی اگر فردی هر یازده قلم کالا را بخرد، ۲۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی‌اش به واسطه مابه‌التفاوت قیمتی پرداخت می‌شود.

گفتنی است؛ طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه کالابرگ» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه (اول تا هفتم) فعلا تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

بنا به اعلام دولت، استقبال از یارانه تشویقی عاملی شد که دولت تصمیم بگیرد که این طرح را ادامه دهد و اجرای آن را به سه ماه محدود نکند. به این ترتیب در کنار یارانه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومانی هر فرد می‌تواند یارانه ۲۲۰ هزار تومانی را نیز استفاده کند که جمع آن حدود ۵۲۰ یا ۶۲۰ هزار تومان می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین