|

یارانه معیشتی

ماجرای یارانه معیشتی دهه کرامت چیست؟ | یارانه معیشتی واریز شد

فراجا در بیانیه‌ای در رابطه با پیامک‌های مرتبط با یارانه معیشتی دهه کرامت شفاف سازی کرد.

ماجرای یارانه معیشتی دهه کرامت چیست؟ | یارانه معیشتی واریز شد
کد مطلب : 44522

خبرنگار: علی طاهری

فراجا در بیانیه‌ای در رابطه با پیامک‌های مرتبط با یارانه معیشتی دهه کرامت شفاف سازی کرد.

یارانه معیشتی در سالهای اخیر، یکی از برنامه‌های حمایتی دولت ها از خانواده‌های بوده و دهکهای مختلف یارانه معیشتی را براساس برنامه‌های دولتی دریافت کرده‌اند. 

یارانه معیشتی فراتر از یارانه‌های نقدی و در مناسبت‌های مختلف به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که در هرکدام از این مراحل اطلاع‌رسانی از سوی وزارت تعاون انجام می‌گیرد، چند روزی است پیامک‌هایی مبنی بر دریافت یارانه معیشتی دهه کرامت برای سرپرستان خانوار ارسال می شود که فراجا در این رابطه شفاف سازی کرد. 

کلاهبرداری به بهانه یارانه معیشتی 

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی محمد رجبی، درباره روش‌های متعدد کلاهبرداران سایبری، اظهارکرد:‌ کلاهبرداران و مجرمان در فضای مجازی از هر بهانه، مناسبت و فرصتی برای تحقق اهداف مجرمانه خود استفاده می‌کنند و هربار تحت عناوینی نظیر بسته اینترنت رایگان، یارانه معیشتی، سهام عدالت و ... اقدام به ارسال لینک‌های آلوده برای شهروندان کرده تا بتوانند از آنان کلاهبرداری کنند. اقدامی که با یک راهکار ساده می‌توان با آن مقابله کرد و آن بی‌توجهی به چنین پیام‌هایی است.

وی با بیان اینکه در ایام دهه کرامت نیز پیامک‌هایی تحت عنوان یارانه معیشتی دولت برای برخی از دارندگان تلفن همراه ارسال شده است، گفت: در انتهای این پیام‌ها لینکی قرار گرفته که از کاربران می‌خواهد وارد آن شوند. این لینک‌ها در واقع یا حاوی بدافزار و ویروس بوده و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات گوشی تلفن همراه کاربران ایجاد می‌کند یا کاربران را به سمت صفحات فیشینگ و خالی کردن حساب بانکی آنان هدایت می‌کند.

ورود به لینکهای خبری یارانه معیشتی دهه کرامت ممنوع 

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای فراجا ادامه داد: در همین راستا لازم است که کاربران توجه داشته باشند که به هیچ عنوان وارد لینک‌هایی که با سرشماره شخصی یا نامشخص ارسال شده نشوند و پیام را حذف کنند. همچنین توجه داشته باشند که اگر چنین پیامی در شبکه‌های اجتماعی برایشان ارسال شد توجهی به آن نداشته باشند چرا که دستگاه‌های دولتی و ... اطلاعیه‌های خود را شخصا در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها برای مردم ارسال نمی‌کنند. در این شرایط از مردم می‌خواهیم که اخبار مربوط به بسته‌ها و یارانه‌های معیشتی را نیز از رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.

رجبی اضافه کرد: ماموران پلیس فتا نیز نسبت به گشت‌زنی در فضای مجازی و بررسی گزارش‌های مردمی اقدام خواهند کرد و علاوه بر مواردی که فردی که اقدام به شکایت کرده باشد، با موارد جرائم آشکار نیز برخورد خواهند کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین