|

مسعود پزشکیان

عصبانیت فاضلی از مسعود پزشکیان بود یا کارشناس برنامه؟

میزگرد فرهنگی امروز صداوسیما با حضور پزشکیان و مشاوران فرهنگی این نامزد انتخابات حاشیه جدی داشت.

عصبانیت فاضلی از مسعود پزشکیان بود یا کارشناس برنامه؟
کد مطلب : 44945

خبرنگار: علی طاهری

میزگرد فرهنگی امروز صداوسیما با حضور پزشکیان و مشاوران فرهنگی این نامزد انتخابات حاشیه جدی داشت.

زمانی که اسفندیاری کارشناس صداوسیما از پزشکیان درباره چگونگی انتصاب غیرقانونی آقای فاضلی در وزارت نیرو در دولت روحانی پرسید فضا متشنج شد.

اسفندیاری گفت که آقای فاضلی به دلیل اینکه استخدام پیمانی دانشگاه بهشتی بود نمی‌توانست مسوولیت دولتی داشته باشد اما این اتفاق افتاده بود و همین امر باعث شده بود که آقای فاضلی 2 سال در دانشگاه حضور نداشته باشند.

به گفته اسفندیاری این سخنان را رئیس وقت دانشگاه بهشتی که از طرف دولت وقت مسوولیت گرفته بود نیز تایید شد.

فاضلی: هم شما و هم رئیس دانشگاه دروغ گویید!

با این حال فاضلی در اولین لحظه کارشناس برنامه را دروغگو خطاب کرد و گفت هم شما و هم رئیس وقت دانشگاه دروغ میگویید. 

با افزایش تنش در برنامه مجری درخواست گفت و گوی همراه با آرامش را کرد اما تنش اوج گرفت.  

میکروفن کارشناس برنامه و مشاور پزشکیان همزمان قطع و اندکی که فضا آرام شد پزشکیان شروع به صحبت کرد. پزشکیان گفت: همین رفتار نشان میدهد که ما هنوز در فرهنگ مشکل داریم. 

فاضلی میکروفن را به سمت پزشکیان پرت کرد 

بلافاصله پس از این جمله فاضلی از جای خود بلند شد و با پرت کردن میکرفن نصب شده به سمت پزشکیان از برنامه خارج میشود. تلاش پزشکیان هم برای آرام کردن مشاور خود نتیجه بخش نبود.

توییتی که پاک شد!

اولین واکنش فاضلی پس از خروج از برنامه توییتی بود که منتشر شد. البته این توییت اندکی بعد تکذیب شد اما برخی کاربران معتقدند لینک توییت مورد اشاره وجود دارد. 

این توییت نیز در صورت صحت نشان میدهد بیشترین دلخوری فاضلی از خود پزشکیان بوده که حمایتی از او نکرده است.

مسعود پزشکیان

واکنش دوگانه اصلاح طلبان

اصلاح طلبان دو واکنش عمده نشان دادند. برخی که به طور جدی و بدون هیچ ملاحظه ای از اقدام انجام شده حمایت کردند اما برخی در واکنشی کاملا متفاوت تیغ تند نقد خود را به سمت پزشکیان نشانه گرفتند. 

امیر ناظمی معاون وقت آذری جهرمی در وزارت ارتباطات در این خصوص نوشت: پزشکیان از مشاورش دفاع نمیکند. این تصویر کاندیدایی ضعیف است. که توان دفاع از شهروندان را در فرداها هم نخواهد داشت. 

صادق الحسینی دانش آموخته اقتصاد و نزدیک به جریان اصلاحات نیز در استوری خود نوشت: ببینید پزشکیان چطور از همراه خودش دفاع نمیکنه! واقعا این میتونه از ما در برابر ظلم نهادهای قدرت دفاع کنه؟

واکنش سخنگوی وزارت علوم

سخنگوی وزارت علوم در واکنش به این ماجرا در صفحه شخصی خود نوشت: پیرو اظهارات نادرست بیان شده در برنامه تلویزیونی یکی از کاندیداها و در دفاع از حیثیت آموزش عالی کشور اعلام می‌کنیم که آقای دکتر فاضلی توسط دکتر نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی منصور دولت آقای روحانی اخراج شده و با ایشان برخورد سیاسی نشده است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین