|

پرداخت چکی از راه دور امکان‌پذیر شد

چک الکترونیک که از امروز اجرایی می‌شود، مشکلات در بحث نقل و انتقال چک بین دو طرف در شهرهای مختلف را از بین می‌رود.

پرداخت چکی از راه دور امکان‌پذیر شد
کد مطلب : 35973

مهران محرمیان درارتباط تلفنی با برنامه سلام خبرنگار شبکه خبر درباره دلیل مراسم رونمایی امروز از چک الکترونیک در بانک صادرات گفت: مهم‌ترین اتفاق چک الکترونیک یا همان چک دیجیتال، حذف فیزیک چک است؛ بنابراین با این مسئله محدودیت چک از بین رفته و ذی نفع و صادرکننده مانند گذشته مجبور نیستند برخی کار‌ها را به صورت فیزیکی انجام دهند و همچنین مشکلات در بحث نقل و انتقال چک بین این دو طرف از بین می‌رود بخصوص اگر یکی از طرفین معاملات تجاری در شهر‌های مختلف حضور داشتند با راه‌اندازی چک الکترونیک تسهیل برای ارتباط کاربران چک به وجود می‌آید.

محرمیان افزود: چک الکترونیک درباره بالارفتن اعتبار چک و کاهش کلاهبرداری‌ها نیز موثر است مراسم رونمایی از چک الکترونیک چند هفته گذشته در بانک مرکزی انجام شد. در آن زمان سه بانک در مرحله عملیاتی قرار داشتند و تا این لحظه چند بانک دیگر نیز به این طرح پیوستند و به ترتیب این طرح را عملیاتی می‌کنند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی درباره اجرایی نشدن این طرح تا به امروز ادامه داد: هر سه بانک که در بانک مرکزی اسم آن‌ها برده شده بود عملیاتی بودند منتها یکسری فرایند‌هایی داخل هر بانک وجود دارد که تاخیر اجرایی شدن از آن روز تا به الان به این علت بوده درواقع زیرساخت فنی مهیا بوده، اما فرایند‌های انسانی در ستاد و شعب زمان بر بوده است.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین