|

اوراق گام صرفاً توسط بانک‌های عامل مجاز و مبتنی بر سامانه گام منتشر می‌شود

اوراق گام صرفاً توسط بانک‌های عامل مجاز و مبتنی بر سامانه گام منتشر می‌شود
کد مطلب : 37895

صدور، تغییر ذینفع، خرید دین، بازپرداخت در سررسید یا انتقال به بازار سرمایه توسط بانک‌های دارای مجوز و با سامانه گام انجام می‌شود.

تمامی اوراق گام صادر شده دارای یک کد منحصربه فرد است که از طرف سامانه گام به اوراق تخصیص داده می­شود. شایان ذکر است اوراق گام منتقل شده به بازار سرمایه اعم از بورس یا فرابورس فقط در چارچوب مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می­گیرد و در صورت انتقال اوارق گام به بازار سرمایه، عملیات آن تابع ضوابط بازار سرمایه خواهد بود.

لازم به تأکید است که اوراق گام به صورت کاملاً الکترونیکی در سامانه گام بانک مرکزی منتشر می‌شود و فرایند صدور، انتقال و تسویه نیز صرفاً از طریق بانک‌های عامل و مبتنی بر سامانه گام مقدور است؛ لذا لازم است این نکته مورد توجه کلیه بانک‌ها و ذینفعان اوراق گام قرار گیرد که اوراق گام به صورت کاغذی نبوده و هر‌گونه اوراق کاغذی با نام‌های مشابه یا هرگونه گواهی سپرده با انواع پیشوند یا پسوند منضم به اوراق گام، مورد تایید این بانک نمی‌­باشد و هر گونه اوراق منتسب به اوراق گام که توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در هر سامانه­ و بستر اینترنتی که خارج از چارچوب فوق­‌الذکر صادر یا منتشر شود از نظر این بانک فاقد اعتبار است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین