|

سند ۶۹ هزار هکتار زمین دولتی اخذ شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین ۲۶ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن خبر داد و گفت:سال گذشته برای ۶۹ هزار هکتار زمین در حریم شهرها سند اخذ شد.

سند ۶۹ هزار هکتار زمین دولتی اخذ شد
کد مطلب : 39460

ارسلان مالکی اظهار کرد:‌ اولویت‌های سازمان ملی زمین  و مسکن در بحث مدیریت زمین به ترتیب، تامین زمین، صیانت از حقوق دولت در نگهداشت اراضی، فرآوری و مستعدسازی زمین و در نهایت واگذاری اراضی بوده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن، مولدسازی، مشارکت و سرمایه‌گذاری، اتمام مسکن مهر و کمک به خدمات زیربنایی و روبنایی محورهای اصلی عملکرد سازمان بوده است.

وی با بیان اینکه براساس برنامه‌ها سازمان ملی زمین و مسکن موظف به تامین 14 هزار و 100 هکتار زمین به عنوان منابع جدید بوده است، افزود: خوشبختانه سال 1401 حدود 26 هزار هکتار زمین جدید شناسایی شد که به معنای تحقق 184 درصدی برنامه‌هاست.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: سال گذشته برای 4200 هکتار زمین داخل محدوده و 69 هزار و 500 هکتار زمین در حریم شهرها سند اخذ شد که درصد دستیابی به برنامه در این دو بخش به ترتیب 210 و 277 درصد بود.

مالکی بیان کرد: همچنین سال قبل 98 درصد تعرض‌های وارده به اراضی دولتی رفع فوری شده و برای حدود 2 درصد این تعرض‌ها در دستگاه‌های قضایی پرونده تشکیل شده است

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین