|

واگذاری زمین ۱.۱ میلیارد تومانی در قانون جوانی جمعیت

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران از بررسی ۱۴۵۰۰ تقاضای واگذاری زمین خبر داد و گفت:در قانون جوانی زمین به ارزش ۱.۱ میلیارد تومانی به متقاضیان واگذار می‌شود.

واگذاری زمین ۱.۱ میلیارد تومانی در قانون جوانی جمعیت
کد مطلب : 39749

علیرضا جعفری درباره واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر، اظهار کرد: بسیاری از متقاضیان جوانی جمعیت، ساکن کلانشهرهای اصلی هستند و ظرفیت‌های موجود در شهرهای جدید در مناطقی که زمین وجود دارد در اختیار اجرای این طرح قرار می‌گیرد.

وی افزود: هم‌اکنون در شهرهای جدید برای اجرای قانون جوانی جمعیت، 14500 تقاضا ثبت شده که تقاضاهای موثر در دست بررسی قرار دارد و ظرفیت‌سازی برای این 14 هزار و 500 نفر در دستور کار است. در صددیم تا تعهد خود را در این بخش انجام بدهیم.

وی با بیان این‌که شرکت عمران شهرهای جدید در تلاش است امسال ظرفیت‌های جدیدی را برای تامین زمین در اجرای طرح جوانی جمعیت فراهم کند، تصریح کرد:‌

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخشی از شهرهای جدید به دلیل تقاضای بالا محدودیت زمین وجود دارد، گفت: در هماهنگی با قرارگاه نهضت ملی مسکن، ستاد وزارتخانه و استان‌هایی که کمبود زمین دارند مقرر شد تا در مناطقی که به عنوان ظرفیت جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است واگذاری زمین انجام شود که البته کمی زمانبر خواهد بود.

جعفری با بیان این‌که پرند، صدرا، گلبهار، بهارستان، فولادشهر و سهند شهرهای جدید با اراضی محدود و تقاضای بالا هستند، گفت‌: تلاش می‌کنیم تا با تمهیدات ویژه وارد شویم و بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم به مسکن و تامین زمین باشیم.  

وی در پاسخ به این پرسش که ارزش اراضی واگذاری به خانواده‌ها به چه میزان است،‌ گفت: هم اینک برای خانوارهای دارای 3 فرزند و بیشتر زمین‌های 200 متری با ارزش یک میلیارد و 170 میلیون تومان تخصیص داده می‌شود و مابه التفاوت برای هزینه ساخت و هزینه جانبی برآورد و به متقاضیان اعلام خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین