|

آغاز طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی برق از ابتدای خرداد

وزیر نیرو از آغاز طرح سراسری پاداش صرفه جویی مصرف برق از ابتدای خرداد به مدت ۴ ماه خبر داد.

آغاز طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی برق از ابتدای خرداد
کد مطلب : 37838

علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی از ابتدای خرداد تا پایان شهریور اجرا می‌شود‌.

وی افزود: تفاوتی که این طرح با طرح سال گذشته دارد در این است که سال گذشته اجرای این طرح محدود بود ولی در سال جاری به صورت سراسری اجرا می‌شود؛ همچنین مبلغ پاداش صرفه‌جویی تا 20 برابر افزایش داشته است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: به طور متوسط قیمت فروش برق 100 تومان به ازای هرکیلووات ساعت است اما پاداش صرفه‌جویی به ازای هر کیلووات ساعت تا 2000 تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: سال گذشته 40 درصد از مشترکان خانگی پاداش صرفه‌جویی گرفتند و بالغ بر 1350 میلیارد تومان پرداخت شد و 8 میلیون مشترک یا قبض رایگان دریافت کردند و یا بستانکار شدند.

وزیر نیرو با بیان اینکه امسال این ظرفیت وجود دارد که تمامی 31 میلیون مشترک برق خانگی از پاداش صرفه‌جویی بهره مند شوند، گفت: ملاک گرفتن پاداش، مصرف زمان مشابه سال گذشته همان مشترک است‌.

وی افزود: اگر مشترکی زیر 150 کیلووات ساعت مصرف برق داشته باشد، به ازای هر کیلووات ساعت صرفه‌جویی، 2000 تومان پاداش دریافت می‌کند، برای مصارف تا 300 کیلووات ساعت آیو رقم به 1500 تومان، برای مصارف تا 450 کیلووات ساعت این رقم به 1000 تومان و برای مصارف تا 750 کیلووات ساعت این رقم به 500 تومان کاهش می‌یابد‌.

محرابیان تصریح کرد: اگر مشترکی که سال گذشته از دور تند کولر استفاده می‌کرد امسال از دور کند استفاده کند، در هر ماه می‌تواند 150 هزار تومان پاداش بگیرد.

وی ادامه داد: در مناطق گرمسیری نیز اگر مشترکی یکی از کولرهای گازی خود را خاموش کند، ماهانه یک میلیون تومان پاداش خواهد گرفت و این رقم به ازای خاموش کردن دو کولر گازی به یک‌و‌نیم میلیون تومان افزایش می‌یابد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین