|

رکورد تاریخی مصرف برق کشور این هفته شکسته می‌شود

وزیر نیرو با بیان اینکه هفته جاری بیشترین میزان مصرف برق کشور به ثبت خواهد رسید، گفت که با تلاش صنعت نیروگاهی کشور درصددیم در دوره اوج بار مصرف برق تابستان امسال حداکثر ظرفیت نیروگاه‌های کشور را به‌کار بگیریم.

رکورد تاریخی مصرف برق کشور این هفته شکسته می‌شود
کد مطلب : 38751

«علی‌اکبر محرابیان» در جلسه شورای برق به میزبانی شرکت مادرتخصصی برق حرارتی، با بیان اینکه این هفته شاهد افزایش شدید دما در نقاط مختلف کشور خواهیم بود، افزود: بر اساس پیش‌بینی صورت‌گرفته این هفته رکورد تاریخی مصرف برق کشور شکسته خواهد شد.

وی ادامه‌داد: بخش عمده‌ای از تولید برق کشور بر عهده نیروگاه‌های حرارتی است، لازم است در هفته جاری شرکت برق حرارتی با یک برنامه‌ریزی منسجم و با استفاده حداکثری از ظرفیت نیروگاه‌های خصوصی و دولتی بتوان همانند سال گذشته انرژی موردنیاز روزهای اوج مصرف برق کشور به‌ویژه در هفته جاری را به شکل مناسبی تأمین کرده و در اختیار مشترکان سراسر قرار دهیم.

وزیر نیرو با تقدیر از تلاش‌های انجام شده توسط همکاران حوزه تولید برق در زمستان و تابستان در سال گذشته، خاطرنشان‌کرد: در یک‌سال گذشته کارکنان نیروگاهی کشورمان شرایط بسیار سختی را با موفقیت سپری کردند که امیدواریم این روزها نیز که شاهد اوج فعالیت صنعت برق کشور هستیم، بتوانیم با یک کار منسجم و هماهنگ و اتخاذ بالاترین سطح آمادگی، تابستان خوبی را برای مشترکان رقم بزنیم.

محرابیان گفت: تاکنون بیش از یک‌سوم روزهای گرم سال را سپری کرده‌ایم و با تلاش فعالان صنعت برق کشورمان به‌ویژه در بخش نیروگاهی، رضایت خوب و قابل‌توجهی در بخش‌های مختلف کشور در زمینه مصرف انرژی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف برق هوشمندانه در حال انجام است، افزود: این روزها با اتخاذ تدابیر انجام شده در دولت سیزدهم، تأثیرات منفی ناترازی برق چند سال اخیر در حداقل ممکن احساس می‌شود و باید با استمرار این وضعیت شاهد رضایت عمومی در میان مردم باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین