|

تست شخصیت شناس | تست شخصیت شناس امروز | تست شخصیت شناس جعبه

تست شخصیت شناسی | یک جعبه را انتخاب کنید و ببینید چه چیزی در انتظار شماست ؟

یک جعبه را انتخاب کنید و دریابید چه چیزی در انتظارتان است.

 تست شخصیت شناسی | یک جعبه را انتخاب کنید و ببینید چه چیزی در انتظار شماست ؟
کد مطلب : 40955

تست شخصیت شناسی در انواع مختلف وجود دارد. تست شخصیت شناسی به روانشناسان کمک زیادی می کند . برای شناخت بهتر خود می توانید تست شخصیت شناسی انجام دهید. کافی بگویید در این تست شخصیت شناسی اول کدام تصویر  را انتخاب می کنید ؟ شما با پاسخ دادن به این تست شخصیت شناسی می توانید به شخصیت خود بیشتر پی ببرید.

بخواهیم به زندگی نگاه کنیم ، سراسر زندگی انسان ها پر از شگفتی و اتفاقات خوشایند و ناخوشایند است ، این آدم ها هستند که انتخاب می کنند چه چیزی انتظارشان را بکشد . باید برای هر ثانیه از زندگی تان تلاش کنید و کاری را انجام بدهید تا بهترین ها رقم بخورد .  امروز برای شما 6 جعبه با شماره 1 تا 6 آماده کردیم. یکی را انتخاب کنید و ببینید سرنوشت چه هدیه ای به شما می دهد .

جعبه 1

کلیدی در این جعبه وجود دارد ، این کلید درب جدیدی در زندگی شما باز می کند . این کلید می تواند کلید ماشین ، آپارتمان جدید ، فرصت شغلی عالی و حتی کلید خوشبختی و عشق باشد . جعبه شماره یک کلید پیروزی و سرنوشت شما است .

جعبه 2

این جعبه حاوی یک نگین است. این سنگ برای شما موفقیت مالی به همراه خواهد داشت . برای این واقعیت آماده باشید که وضعیت مالی شما به سمت بهتر شدن تغییر می کند و در نهایت می توانید بسیاری از رویاهای خود را محقق کنید. سرنوشت به شما فرصت رفاه مالی می دهد.

جعبه 3

محتویات این جعبه یک چراغ قوه است. این چراغ قوه یک منبع نور روشن است که به روشن کردن و آشکار کردن مسیری که باید بروید کمک می کند. این نور در سفر زندگی به شما کمک می کند تا چیزهای مهمی را ببینید که برای رسیدن به اهدافتان آماده هستند. سرنوشت به شما راه درست را نشان می دهد.

جعبه 4

در این جعبه یک ساعت وجود دارد. این ساعت نقطه عطفی در زندگی شماست. زمان تغییر فرا رسیده است و آنچه قبلاً اشک می ریخت، اکنون شما را به لبخند می اندازد، آنچه باعث غم و اندوه شده است مایه شادی خواهد شد. سرنوشت به شما شادی و خوشبختی می دهد .

جعبه 5

داخل این جعبه یک پاکت وجود دارد. داخل این پاکت سندی است که باید به زودی آن را امضا کنید. این سند ممکن است مربوط به شرکت شما در مزایده عمومی، خرید ملک یا خودرو باشد. همچنین می تواند سند ازدواج شما یا هر رویداد دیگری باشد که مدت ها آرزویش را داشتید و در قلب خود نگه داشتید. سرنوشت به شما ثروت و زندگی شاد می دهد.

جعبه 6

محتویات این جعبه یک میکروفون است. با این میکروفون صحبت کنید و نگرانی هایتان را بگوید ، مطمئن باشید صدای شما شنیده می شود . سرنوشت به شما این فرصت را می دهد تا رویای خود را محقق کنید . حالا فقط از کائنات بخواهید آنچه را که مدت ها در رویای آن بودید برآورده کند.

تست شخصیت شناسی چیست؟

تست شخصیت شناسی ابزاری برای ارزیابی شخصیت فرد است. در این نوع آزمون‌ها از تکنیک‌هایی برای شناسایی الگوهای صفاتی فرد در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود. از آزمون شخصیت شناسی می‌توان برای تشخیص بالینی، مداخلات درمانی و پیش‌بینی واکنش افراد در شرایط مختلف استفاده کرد.

شخصیت چیزی است که ما هرروزه به طور غیررسمی آن را در خودمان و بقیه ارزیابی می‌کنیم. زمانی‌که در مورد خود یا دیگران صحبت می‌کنیم، بارها به ویژگی‌های شخصیتی فرد اشاره می‌کنیم. روان‌شناسان هم همین کار را در سطح علمی‌تر و سیستماتیک انجام می‌دهند.

انجام و تفسیر تست‌های روان‌شناسی، تست هوش و تست شخصیت شناسی بر عهده روانشناس است؛ بنابراین برای انجام این تست‌ها بهتر است به روانشناس مراجعه کنید. هرچند این تست‌ها در اینترنت هم زیاد هستند اما اعتباری ندارند.

انواع تست شخصیت شناسی کدامند؟

تست روان‌شناسی شخصیت به دو نوع اساسی تقسیم می‌شود. یک گروه از تست‌ها، آزمون‌های گزارشی هستند. در این نوع آزمون‌ها شخص فرم سؤالات را خوانده و پاسخ می‌دهد. روان‌شناس باتوجه‌به پاسخ‌ها شخصیت فرد را ارزیابی می‌کند. یکی از معروف‌ترین آزمون‌های گزارشی تست MMPI است.

دسته دیگر تست شخصیت شناسی آزمون‌های پروژه‌ای هستند. در این نوع آزمون‌ها یک صحنه، شی یا سناریویی مبهم برای فرد ارائه می‌شود. سپس از شرکت‌کننده درخواست می‌شود که آن را تفسیر کند. یکی از نمونه‌های مشهور این آزمون، آزمون Inkblot Rorschach است.

آزمون‌های پروژه‌ای بیشتر در محیط‌های روان‌درمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد و به درمانگر اجازه می‌دهند که اطلاعات زیادی را در مورد بیمار کسب کند. در این نوع آزمون فقط تفسیر فرد مهم نیست، بلکه لحن صدا و زبان بدن هم اهمیت دارد. مدیریت آزمون‌های گزارشی راحت‌تر است و اعتبار بیشتری دارد.

آزمون‌های شخصیت شناسی با اهداف مختلفی انجام می‌شوند؛ از جمله:

    ارزیابی نظریه‌ها

    ارزیابی اثربخشی درمان

    تشخیص مشکلات روانی

    ارزیابی تغییرات و اختلالات شخصیتی

    انتخاب داوطلبان شغلی

تست‌های شخصیت شناسی گاهی در محیط پزشک قانونی هم استفاده می‌شوند. برای مثال برای ارزیابی ریسک، صلاحیت و اختلافات مربوط به حضانت کودکان از تست شخصیت شناسی استفاده می‌شود.

اهمیت تست شخصیت شناسی در چیست؟

با استفاده از آزمون‌های شخصیت شناسی معتبر می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد خودتان کسب کنید. همچنین می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. شناسایی ویژگی‌های خاص شخصیت باعث می‌شود، درک بهتری از الگوهای رفتاری خود داشته‌باشید. همچنین در تغییر شخصیت هم موثر است و به شما راهکار و جهت می‌دهد.

به‌عنوان‌مثال نتیجه یک آزمون شخصیت شناسی ممکن است نشان دهد که میزان درون‌گرایی در شخصیت شما بالاست. در نتیجه شما باید در موقعیت‌های اجتماعی انرژی بیشتری صرف کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین